Mülki əhalidən 9 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib
Təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi öz təxribatçı əməllərini davam etdirərək və beynəlxalq hüququn fundamental norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq Azərbaycan Respublikasının qəsdən və hədəflənmiş şəkildə dinc əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri artilleriya atəşinə tutmaqla mülki əhaliyə qarşı müxtəlif cinayətlər törətməyə davam edir.
Düşmən tərəfindən Tərtər rayonunun Qapanlı, Ağdam rayonunun Çıraqlı və Orta Qərvənd, Füzuli rayonunun Alxanlı və Şükürbəyli, Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı, Goranboy və Daşkəsən rayonunun bir neçə kəndlərinin intensiv atəşə tutulması nəticəsində mülki əhali arasında həlak olanlar və yaralananlar var, o cümlədən çoxsaylı ev və mülki obyektlərə külli miqdarda ziyan dəyib.
Hazırkı vaxtadək ümumilikdə mülki əhalidən 9 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib.

9 человек из гражданского населения госпитализированы с травмами различной степени тяжести
Военно-политическое руководство агрессорской Армении продолжает свои провокационные действия, грубо нарушая основополагающие нормы и принципы международного права, и продолжает совершать различные преступления против гражданского населения путем преднамеренного и прицельного артиллерийского обстрела густонаселенных районов Азербайджанской Республики.
В результате интенсивного обстрела противником сел Гапанлы Тертерского района, Чираглы и Орта Гарвенд Агдамского района, Алханлы и Шукюрбейли Физулинского района, Джоджуг Марджанлы Джебраильского района, Геранбойского и Дашкесанского районов есть погибшие и раненые среди мирного населения, сильно повреждены большинство домов и гражданских объектов.
На данный момент госпитализированы с травмами различной степени тяжести 9 человек из числа гражданского населения.