Ermənistan silahlı qüvvələri tərəfindən açılan atəş nəticəsində 6 mülki şəxs yaralanıb
Riyakar və qeyri-konstruktiv siyasət aparan təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi həmçinin, təxribatçı əməlləri ilə beynəlxalq hüququn fundamental norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq Azərbaycan Respublikasının qəsdən və hədəflənmiş şəkildə dinc əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri artilleriya atəşinə tutmaqla mülki əhaliyə qarşı müxtəlif cinayətlər törədibər.
Düşmən tərəfindən Tərtər rayonunun Qapanlı, Ağdam rayonunun Çıraqlı və Orta Qərvənd, Füzuli rayonunun Alxanlı və Şükürbəyli və Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı kəndlərinin intensiv atəşə tutulması nəticəsində mülki əhali arasında həlak olanlar və yaralananlar var, o cümlədən çoxsaylı ev və mülki obyektlərə ciddi ziyan dəyib.
Mülki əhali arasında Tərtər rayon sakini 1987-ci il təvəllüdlü Röyal Həsənov, Daşkəsən rayon sakini 1982-ci il təvəllüdlü Cəlal Zalov, Füzuli rayon sakinləri 1960-cı il təvəllüdlü Füzuli Məmmədov, 1995-ci il təvəllüdlü Vüsal Quliyev, Ağdam rayon sakinləri 1961-ci il təvəllüdlü Bəykişi Zeynalov, 1997-ci il təvəllüdlü Eşqin Allahyarov müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdiriliblər.

В результате обстрела со стороны вооруженных сил Армении ранены 6 мирных жителей
Военно-политическое руководство агрессорской Армении, проводя лицемерную и неконструктивную политику, также совершало различные преступления против гражданского населения, преднамеренно и целенаправленно ведя артиллерийский обстрел густонаселенных районов Азербайджанской Республики, грубо нарушая основные принципы норм и принципов международного права своими провокационными действиями.
В результате интенсивного обстрела противником сел Гапанлы Тертерского, Чираглы и Орта Гарвенд Агдамского, Алханлы, Шукюрбейли и Джоджуг Марджанлы Физулинского районов есть погибшие и раненые среди гражданского населения, а также нанесен серьезный ущерб большинству жилых домов и гражданских объектов.
С телесными повреждениями различной степени тяжести госпитализированы: мирный житель Тертерского района Ройал Гасанов (1987 г.р.), жители Дашкесанского района Джалал Залов (1982 г.р.), Физули Мамедов (1960 г.р.), Вюсал Гулиев (1995 г.р.), жители Агдамского района Бейкиши Зейналов (1961 г.р.), Эшгин Аллахъяров (1997г.р.).