Azərbaycanın və Rusiyanın xarici işlər nazirləri arasında telefon danışığı olub
Noyabrın 10-da Azərbaycan tərəfinin təşəbbüsü ilə xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Rusiya Federasiyasının xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığı olub.
Nazir Ceyhun Bayramov Rusiya Federasiyasının təşəbbüsü ilə noyabrın 10-da imzalanmış üçtərəfli bəyanatın əhəmiyyətini vurğulayıb və bu sənədin uzun illərdir davam edən münaqişənin həllində yeni mərhələni başlatdığını qeyd edib. Nazir Ceyhun Bayramov bölgədə sülhün təmin olunması üçün davamlı səylərinə görə Rusiya tərəfinə təşəkkürünü bildirib.
Rusiyanın xarici işlər naziri Sergey Lavrov öz növbəsində münaqişənin həlli istiqamətində mühüm addım olan bu bəyanatın imzalanması ilə əlaqədar məmnunluğunu ifadə edib. O, tərəflərin bu qərarının bölgədə dayanaqlı sülhün təmin olunması baxımından yüksək əhəmiyyət kəsb etdiyini bildirib.

On November 10, 2020 at the initiative of the Azerbaijani side, a telephone conversation took place between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Foreign Minister of the Russian Federation Sergey Lavrov.
Minister Jeyhun Bayramov stressed the importance of the trilateral statement signed on November 10, 2020 at the initiative of the Russian Federation, noting that this document marked a new stage in resolving the long-running conflict. Minister Jeyhun Bayramov thanked Russia for its continued efforts to ensure peace in the region.
In turn, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov expressed satisfaction with the signing of this statement, which is an important step towards resolving the conflict. He said the decision was of great importance for ensuring sustainable peace in the region.