Ermənistan ordusunun daha bir neçə hərbi texnikası ələ keçirilib
Azərbaycan Ordusunun qətiyyətli zərbələri qarşısında duruş gətirə bilməyən düşmən silah-sursatını, döyüş texnikalarını ataraq və döyüş mövqelərini tərk edərək qaçır.
Qəhrəman hərbçilərimiz uğurlu əməliyyat nəticəsində düşmənin daha bir neçə - ondan çox texnikasını, o cümlədən “URAL” markalı hərbi maşınlarını qənimət olaraq ələ keçirib. Avtomobillərin içərisində Ermənistan ordusuna məxsus silah-sursat, geyimlər, əsgər ləvazimatları və s. aşkarlanıb. Hərbi texnikalar çox istifadəyə yararlıdır.
Qeyd edək ki, Cəbhənin Füzuli istiqamətində ordumuzun həyata keçirdiyi uğurlu döyüş əməliyyatları nəticəsində geri çəkilən düşmənin “Zil-131” markalı hərbi avtomaşın da bölmələrimiz tərəfindən ələ keçirilib.

Several more military equipment of the Armenian army were seized
Unable to take a stand against the decisive blows of the Azerbaijani Army, the enemy runs away, throwing away their weapons and military equipment and leaving their combat positions.
As a result of a successful operation, our heroic soldiers captured more than a dozen enemy vehicles, including "URAL" brand military vehicles. Arms, clothing, military supplies, etc. belonging to the Armenian army were detected inside the cars. Military equipment is very useful.
It should be noted that as a result of the successful military operations carried out by our army in the Fuzuli direction of the Front, the retreating enemy's "Zil-131" military vehicle was also seized by our units.