Azərbaycan və Türkiyənin Xarici İşlər nazirləri arasında telefon danışığı olub
Oktyabrın 29-da Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mövlud Çavuşoğlu arasında telefon danışığı olub.
Telefon söhbəti zamanı nazir Ceyhun Bayramov həmkarına Türkiyə Cümhuriyyətinin qurulmasının 97-ci ildönümü münasibətilə səmimi təbriklərini çatdırıb, qardaş Türkiyəyə davamlı sülh, əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıb.
Nazirlər bölgədəki son vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Ermənistan tərəfindən azərbaycanlı mülki şəxslərin xaincəsinə hədəfə alınması və dinc insanlara qarşı növbəti müharibə cinayətlərinin törədilməsinin qəbuledilməz olduğu, bu cinayətlərə görə cavabdeh şəxslərin ədalət məhkəməsi qarşısında cavab verməsinin zəruriliyi vurğulanıb.

On October 29, 2020, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Turkey Mevlüt Çavuşoğlu.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his sincere congratulations on the 97th anniversary of the founding of the Turkish Republic and wished brotherly Turkey sustainable peace, security, and prosperity.
The Ministers exchanged views on the latest situation in the region.
It was stressed out that the treacherous targeting of civilians and the commitment of new war crimes by Armenia against the civilian population of Azerbaijan are unacceptable and those responsible for these crimes must be brought to justice.