Azərbaycan və Türkiyənin Xarici İşlər nazirləri arasında telefon danışığı olub
Oktyabrın 29-da Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mövlud Çavuşoğlu arasında telefon danışığı olub.
Telefon söhbəti zamanı nazir Ceyhun Bayramov həmkarına Türkiyə Cümhuriyyətinin qurulmasının 97-ci ildönümü münasibətilə səmimi təbriklərini çatdırıb, qardaş Türkiyəyə davamlı sülh, əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıb.
Nazirlər bölgədəki son vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Ermənistan tərəfindən azərbaycanlı mülki şəxslərin xaincəsinə hədəfə alınması və dinc insanlara qarşı növbəti müharibə cinayətlərinin törədilməsinin qəbuledilməz olduğu, bu cinayətlərə görə cavabdeh şəxslərin ədalət məhkəməsi qarşısında cavab verməsinin zəruriliyi vurğulanıb.

Состоялся телефонный разговор между министрами иностранных дел Азербайджана и Турции
29 октября 2020 года министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов провел телефонный разговор с министром иностранных дел Турецкой Республики Мевлютом Чавушоглу.
Министр Джейхун Байрамов передал своему коллеге искренние поздравления с 97-й годовщиной образования Турецкой Республики и пожелал братской Турции прочного мира, безопасности и процветания.
Министры обменялись мнениями о последней ситуации в регионе.
Было подчеркнуто, что вероломные нападения Армении на мирных жителей и совершение новых военных преступлений против гражданских лиц Азербайджана недопустимы и что виновные в этих преступлениях должны быть привлечены к ответственности.