Fidanlar vətənin keşiyində duran qəhrəman əsgərlərimizə ürək sözlərini yazıblar
Bu günlərdə Azərbaycan xalqı taleyüklü, eyni zamanda qürurverici tarixə şahidlik edir. Əzəli Azərbaycan torpaqları düşmən tapdağından azad olunur. Döyüş meydanında bu tarixi qəhrəman əsgərlərimiz yazır. Müharibə şəraitində vətəndaşlarımızın ordumuza sevgisi təqdirəlayiqdir. Ordumuza mənəvi dəstək olmaq məqsədilə ölkəmizdə “Əsgərə məktub” layihəsi həyata keçirilir.
İsmayıllı Regional Mədəniyyət İdarəsinin mətbuat katibi Aysu Nəcəfli bildirib ki, idarənin tabeliyində fəaliyyət göstərən İsmayıllı rayon MKS-nin kənd filiallarının fəal oxucuları, balaca fidanlar bu layihəyə qoşularaq, əsgərlərimizə onlarla məktub ünvanlayıblar. Məktublarda balaca fidanlar vətənin keşiyində duran qəhrəman əsgərlərimizə ürək sözlərini yazıblar. Onlar hər gün eşitdikləri qələbə xəbərindən aldıqları sevinci bildirir, Böyük Qələbə üçün əsgərlərimizə uğurlar arzulayılar.
Məktubların bir qisminin fotoşəkilləri İsmayıllı Regional Mədəniyyət İdarəsinin sosial şəbəkə ünvanlarında yerləşdirilib.

Young Ones Send Heartfelt Words to Heroic Soldiers on Guard of the Homeland
Azerbaijani people are witnessing truly fateful and proud history in making. Our heroic soldiers are writing this history on the battlefield, recovering the ancient lands of Azerbaijan from enemy foothold. The love and support our citizens have been showing our army in these conditions of war are truly commendable. The ‘Letter to a Soldier’ project has been launched countrywide to show moral support to our army.
Aysu Najafli, press secretary of Ismayilli District Department of Culture, says the young active readers at the Ismayilli Central Library under the department have joined the project and sent letters to our soldiers. They have poured their hearts into their missives to our valiant soldiers, who are standing guard of our motherland. They express their joy as they hear the news of victory every day and wish our soldiers to achieve the Great Victory.
Photos of some of the letters have been posted on the social media accounts of the Ismayilli District Culture Department.