Azərbaycanın Xarici İşlər naziri Vaşınqtonda ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri ilə görüşüb
Vaşinqtona səfəri çərçivəsində oktyabrın 23-də Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramov ATƏT-in Minsk qrupunun həmsədrləri ilə görüşüb.
Görüşdə nazir Ceyhun Bayramov Ermənistan tərəfinin iki dəfə humanitar atəşkəsi pozduğunu, azərbaycanlı mülki əhalini məqsədyönlü şəkildə davamlı atəşə tutduğunu və münaqişə zonasından kənarda yerləşən şəhərləri və yaşayış məskənlərini raket hücumuna məruz qoyduğunu qeyd edib. Nazir, Ermənistan rəhbərliyinin münaqişənin diplomatik həllinin olmaması barədə bəyanatını həmsədrlərin diqqətinə çatdırıb.
Vurğulanıb ki, bütün bu addımlar və bəyanatlar Ermənistan tərəfinin destruktiv siyasətini bir daha aydın şəkildə nümayiş etdirir.

As part of his visit to Washington, on October 23, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a meeting with the OSCE Minsk Group co-chairs.
During the meeting, Minister Jeyhun Bayramov noted that the Armenian side twice violated the humanitarian ceasefire, continuously and purposefully fired on the Azerbaijani civilian population and fired rockets at cities and settlements outside the conflict zone. The Minister brought to the attention of the co-chairs the statement of the Armenian leadership on the absence of a diplomatic solution to the conflict.
It was stressed that all these steps and statements once again clearly demonstrate the destructive policy of the Armenian side.