Gürcüstanda yaşayan bir qrup azərbaycanlı din xadimi Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə məktub göndərib.
“Möhtərəm cənab Prezident,
Biz, Gürcüstanda yaşayan bir qrup azərbaycanlı din xadimləri Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpası və işğal olunmuş ərazilərinin erməni silahlı birləşmələrindən təmizlənməsi uğrunda sentyabrın 27-dən başlayan Vətən müharibəsini çox diqqət və həyəcanla izləyirik. Uzun illərdən bəri daim atəşkəsi pozan və sülh danışıqlarına əməl etməyən düşmənlə başqa dildə danışmağın mümkün olmadığını iyul ayında Tovuz rayonuna namərdcəsinə edilən hücumdan sonra bizlər də gördük.
Gürcüstanda yaşayan soydaşlarımızın qəlbi bu gün Azərbaycanla, Azərbaycan əsgəri ilə birgə döyünür. Biz başqa ölkənin vətəndaşı olsaq da, milliliyimiz və milli dövlətimiz üçün Sizin hər bir çağırışınıza hazırıq. 30 illik həsrətin bitəcəyinə inanırıq. Gürcüstandakı soydaşlarımız Sizinlə həmrəydirlər, hər zaman ana Vətənimizə dəstək verməyə, Sizinlə bir səngərdə olmağa hazırdırlar. İnşallah, tezliklə Azərbaycan xalqı Qarabağda qələbə çalacaq, sülh və ədalət bərqərar olacaqdır.
Möhtərəm cənab Prezident, Sizin daim təmkinlə söylədiyiniz “Azərbaycan güclü dövlətdir və Azərbaycanın güclü ordusu var” ifadəsi bu gün hər bir azərbaycanlı üçün qürur mənbəyinə çevrilib. Vətən müharibəsinin getdiyi bu dönəmdə bir daha əmin olduq ki, belə bir güclü ordu Sizin kimi qətiyyətli Müzəffər Ali Baş Komandanın dəqiqliklə yürütdüyü hərbi quruculuq siyasəti sayəsində ərsəyə gəlib.
İnanırıq ki, Sizin qətiyyətli siyasətiniz uğurla nəticələnəcək, tezliklə torpaqlarımız azad ediləcək. Bu gün Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin olunması bizim qürurumuz və müqəddəs borcumuzdur.
Dualarımız Sizinlədir, müzəffər Ordumuzladır. Qarabağda dalğalanacaq Azərbaycan bayrağı naminə canından keçən hər bir şəhidimizə Allahdan rəhmət diləyirik! Allah yaralılarımıza tezliklə şəfa versin.
Şanlı Azərbaycan Ordusuna eşq olsun! Allah Sizi daim müzəffər eləsin!”
Məktubu Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin Gürcüstan üzrə səlahiyyətli nümayəndəsi Hacı Əli Əliyev, Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin Gürcüstan nümayəndəliyinin əməkdaşı Hacı Eldəniz Sadıqov, Bolnisi rayonunun baş axundu Əxmədov İfrət, Bolnisi rayonu Dəllər kəndinin axundu Əhmədov Elsevər, Faxralı kənd məscidinin axundu Şərifov Sabin, Ağammədli kənd məscidinin axundu Əliyev Çingiz, Xancıxazdlı kənd məscidinin axundu Mamedov Mir Əli, Goraxı kənd məscidinin axundu Quliyev Mahir, Bəylər kənd məscidinin axundu Sadiqov Mübariz, Marneuli rayonu Təkəli kənd məscidinin axundu Hacıyev Fəxrəddin, Beytarafçı kəndinin imamı Şəmşiyev Tofik, Qrıxlı kənd məscidinin axundu Məmmədov Azər imzalayıblar.

A group of Azerbaijani clerics in Georgia have sent a letter to the President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
The letter reads:
We, Azerbaijani clerics in Georgia, are eagerly and excitedly watching the Patriotic War, launched on 27 September, to restore the territorial integrity of Azerbaijan and clear our occupied territories from Armenian armed forces. The cowardly attack on Tovuz in July proved once again that there is no point in civil approaches with the enemy, who has been violating the ceasefire and disregarding peace negotiations for many years.
The hearts of our compatriots in Georgia are beating with Azerbaijan and Azerbaijani soldiers. We might be citizens of another country, but we are ever ready to face all challenges for our homeland and state. We truly believe that the 30 years’ longing will soon end. Our compatriots stand in full solidarity with You and are ever ready to support our Motherland and fight in the trenches alongside You. God willing, the Azerbaijani people will soon come out victorious in Karabakh, thus restoring peace and justice.
Much respected Mr. President, the quote ‘Azerbaijan is a strong state with a strong army’ You have once and again patiently repeated has now become a source of pride for every Azerbaijani. We have once again been convinced during this Patriotic War that such a powerful army is the product of a military construction policy carefully pursued by a determined Supreme Commander like Yourself.
We truly believe that Your resolute policy will triumph in success and we will soon recover our lands. Ensuring the territorial integrity of Azerbaijan is our pride and sacred duty today.
Our prayers are with You and our victorious Army. May all our martyrs who sacrificed their lives to have the Azerbaijani flag undulate in Karabakh rest in peace! May God heal our wounded sons.
Long live the Glorious Azerbaijani Army! May God always bless You!
The letter was signed by Haji Ali Aliyev, representative of the Caucasus Muslims Department in Georgia, Haji Eldaniz Sadigov, member of the Caucasus Muslims Department in Georgia, Ifrat Akhmadov, the head akhund in Bolnisi, Elsever Ahmadov, the akhund of Dallar village in Bolnisi, Sabin Sharifov, akhund of the Fakhrali village mosque, Chingiz Aliyev, akhund of the Aghammadli village mosque, Mir Ali Mamedov, akhund of Khanjikhazdli village mosque, Mahir Guliyev, akhund of Gorakhi village mosque, Mubariz Sadigov, akhund of Baylar village mosque, Fakhraddin Hajiyev, akhund of Takali village mosque in Marneuli, Tofik Shamshiyev, imam at Beytarafchi village, and Azer Mammadov, akhund of Grikhli village mosque.