Azərbaycan Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevə məktublar gəlməyə davam edir.
Dünyanın bir çox ölkəsində yaşayan, fəaliyyət göstərən və getdikcə gündən-günə güclənən Azərbaycan diasporu adından və şəxsən öz adımdan Sizə dərin ehtiramımızı bildirir və Sizi salamlayıram. Sizə və Sizin şəxsinizdə doğma Vətənimiz Azərbaycanımıza tam dəstəyimizi ifadə edirik.
2020-ci ilin sentyabrın 27-də təcavüzkar Ermənistanın ölkəmizə hücuma keçməsi, mülki əhalini və obyektləri atəşə tutması bizləri çox narahat etmişdir. Ancaq bu narahatlığımız çox çəkmədi. Sizin rəhbərliyinizlə ölkədə ordu quruculuğu sahəsində həyata keçirilən islahatlar sayəsində Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin maddi-texniki bazası yüksək səviyyəyə çatdırılmışdır və şanlı Ordumuz düşmənə layiqli cavabı verərək, doğma torpaqlarımızı düşmən tapdağından azad etməyə başlamışdır. Rəşadətli Ordumuz gündən-günə cəbhədə irəliləyərək erməni təxribatçılarını torpaqlarımızdan çıxmağa məcbur edir.
Cənab Prezident, Siz daim dünya dövlətlərinə, beynəlxalq təşkilatlara çağırış edərək, regionda sülh və sabitliyin təmin olunması üçün Ermənistan dövlətindən işğal etdiyi Azərbaycan torpaqlarını dərhal azad etməsini tələb edirdiniz. Lakin Ermənistan hər zaman sülh danışıqlarına məhəl qoymayaraq, qeyri-konstruktiv mövqe nümayiş etdirirdi. Bu gün isə Sizin düşünülmüş və qətiyyətli addımlarınızın nəticəsini görürük və bütün bunlar bizi hədsiz dərəcədə sevindirir.
Əminik ki, tezliklə digər işğal altında olan torpaqlarımız da azad olacaq və biz Şuşada, Xankəndidə Azərbaycan bayrağının dalğalanmasına, Azərbaycan himninin səsləndirilməsinə şahid olacağıq.
Sizin siyasətinizi dəstəkləyir, əldə olunan uğurlara görə Sizi, Ordumuzu və xalqımızı təbrik edirik.
Biz Azərbaycan diasporunun nümayəndələri olaraq, Vətənimiz üçün əlimizdən gələni edirik. Bundan sonra da Qarabağın işğalının sona çatması üçün Vətən müharibəsini və Azərbaycanın milli mübarizəsini bütün gücümüzlə dəstəklədiyimizi bəyan edirik.
Allah Sizi, xalqımızı və müzəffər Ordumuzu qorusun!”
Andrey Dmitriyevdən, Kazan, Rusiya
İlk öncə, Sizi Qarabağın azadlığı uğrunda apardığınız haqq savaşına görə təbrik edirəm.
Azərbaycanın güclü və müstəqil dövlət kimi bugünkü uğuru bir Prezident kimi, məhz Sizin gərgin əməyinizin, fədakarlığınızın və uzaqgörən siyasətinizin nəticəsində mümkün olub.
Sizin davamlı fəaliyyətiniz bundan sonra da ölkənizin müasirləşməsi, inkişafı, rifah halının yüksəlməsi, dünyada onun rolunun möhkəmlənməsinə gətirib çıxaracaq.
Sizə bu məsuliyyətli işinizdə uğurlar arzu edirəm”.
Xələf Hümbətzadədən, Bakı, Azərbaycan
“Əziz Prezidentim.
Mən Bakı şəhəri 175 nömrəli orta məktəbin 5-ci sinif şagirdiyəm.
Bizə hər gün verdiyiniz Qələbə sevincli xəbərlər məndə də ruh yüksəkliyi yaradır. Sizin apardığınız uzaqgörən və uğurlu siyasətinizi mən də heyranlıqla izləyirəm. Mən əminəm ki, Siz başda olmaqla Milli Ordumuz tez bir zamanda bütün torpaqlarımızı erməni işğalından qurtaracaq. Çünki biz haqq yolundayıq.
Sizə bu yolda uğurlar arzulayıram.
Allah Sizi qorusun!
Elçin Həşimovdan, Şəki, Azərbaycan
Azad edilmiş torpaqlarda Azərbaycan bayrağının dalğalanması barədə kadrları izlədikcə ürəyimiz qürurla doldu. Zəfər xəbərləri xalqımızı yeni qələbələrə ruhlandırdı.
Cənab Prezident, hər bir azərbaycanlının qəlbi cəbhədə döyünərkən məhkumluq həyatı yaşayan bizlərin ürəyi də cəbhədədir. Ərazi bütövlüyümüz uğrunda gedən döyüşlərə könüllü olaraq qatılmaq mənim üçün xoşbəxtlik və şərəf olardı.
Şanlı Vətənim üçün canımdan və qanımdan keçməyə hazıram. Məhkumluq həyatımın bitməsinə bir neçə ay qalıb. Mən isə bir ömür boyu Vətənin keşiyində durmağa, şəhidlərimizin qanını almağa, torpaqlarımızı işğaldan azad etməyə hazıram”.
Dilqəm Məmmədovdan, Lerik, Azərbaycan
“Cənab Ali Baş Komandan.
Ulu öndər Heydər Əliyev siyasi kursunun davamçısı kimi Sizi daim dəstəkləyir və Sizə sonsuz minnətdarlığımızı bildiririk.
İnkişaf yolunda olan Azərbaycan Respublikasının başçısı kimi Siz öz sevgi dolu qəlbinizlə bütün çətinlikləri aşaraq, fəxarətlə xalqımızın xidmətində dayanırsınız. Biz hər zaman Sizin uğurlu siyasətinizi dəstəkləyir və alqışlayırıq.
Düşmən tapdağından azad etdiyiniz hər qarış torpağımızın qələbə sevincini bizə yaşadırsınız. İnşallah, tez bir zamanda bütün xalqımızla birgə tam Qələbə sevincini yaşayarıq.
Biz Sizə inanırıq və sona qədər düşmənlə mübarizə aparmağa hazırıq.
İlham Yusifovdan, Füzuli, Azərbaycan
Füzuli rayonu Gecə Gözlü kəndinin 27 il işğaldan sonra Sizin və qəhrəman əsgərlərimizin şücaətləri sayəsində azad edilməsi münasibətilə Sizi və rəşadətli Ordumuzu ürəkdən təbrik edir, bütün həmkəndlilərim adından sonsuz minnətdarlığımı bildirirəm.
Bütün xalqımız bu qələbələrin davamlı olacağına, üçrəngli Bayrağımızın Şuşa qalası üzərində dalğalanacağına əmindir.
Uca Tanrı bu haqq yolumuzu açıq və rəvan etsin!
Nərmin Əliyevadan, Şəmkir, Azərbaycan
Mən hər gün Sizin üçün dua edirəm. Allahdan Sizi qorumasını diləyirəm. Bugünkü qələbələr Sizin illərdən bəri yürütdüyünüz uğurlar nəticəsizdə qazanılır. Şəhid analarımızın qarşısında baş əyir, şəhidlərimizə Allahdan rəhmət diləyirəm.
Allah Ordumuza güc, əsgərlərimizə cansağlığı, qollarına qüvvət versin. Əminəm ki, az bir vaxtda düşmənə qalib gələcəyik.
Müzəffər Ali Baş Komandan, mənim 16 yaşım var. Sizin uğurlu fəaliyyətinizdən, Ordumuzdan ruhlanaraq, bu yaşımda belə cəbhəyə getməyə, hər bir əmrinizə tabe olmağa hazıram.
Qələbə bizimlədir, Qarabağ Azərbaycandır!”
Zahid Əzimovdan, Bakı, Azərbaycan
“Çox hörmətli cənab Prezident.
Sizə bu məktubu ünvanlayan Bakı şəhər sakini, keçmiş döyüşçü Əzimov Zahid Hüseyin oğludur. Son günlər Sizin başçılığınızla müzəffər ordumuzun mənfur düşmənə vurduğu ağır zərbələrə və torpaqlarımızın bir hissəsinin azad olunmasına görə Sizə şəxsən öz adımdan və ailəm adından minnətdarlığımı bildirirəm. Bu vətən müharibəsində tutduğunuz haqq yoluna və sərt mövqeyinizə görə Sizə təşəkkür edirəm.
Keçmiş bir döyüşçü kimi, Sizin hər bir əmr və göstərişlərinizə əməl etməyə həmişə hazıram. Bu haqq savaşında Sizə və qalib ordumuza Allahdan müvəffəqiyyət, zəfər və qələbə arzu edirəm. Bu günlərdə qazandığımız qələbələrə görə özümü çox xoşbəxt sanıram və bu gözəl ölkənin vətəndaşı olmağımla fəxr edir, qürur duyuram. Şuşada, Laçında, Xankəndidə keçiriləcək qələbə paradında Sizinlə birlikdə iştirak etmək ən böyük arzumdur. İnanıram ki, o günə az, çox az qalıb.
Cənab Ali Baş Komandanımız, Azərbaycan adlı möhtəşəm ordunun müzəffər Sərkərdəsi, qoy Qadir Allah Sizi, ölkəmizi, Ordumuzu və xalqımızı daima zəfərdən zəfərə, uğurdan uğura, qələbədən qələbəyə daşısın.
Çox hörmətlə, həmişə əmrinizə hazır olan Sizin sıravi əsgəriniz, keçmiş döyüşçü”.
Bəhruz Məmişovdan, Bərdə, Azərbaycan
Biz hər gün televiziya qarşısında oturub Sizin yeni xəbərlərinizi gözləyirik. İşğal altında olan torpaqlarımızın siyahısı kiçildikcə sevincimiz yerə-göyə sığmır. Ümid edirəm ki, tezliklə Azərbaycanın üçrəngli bayrağı Şuşada dalğalanacaq və mən özüm də ailəmlə birlikdə Şuşa torpağına qədəm basıb həmin torpaqları ziyarət edəcəyik. Biz buna əminik, haqq-ədalət qalib gələcək.
Cənab Prezident, Sizin kimi Prezidentimiz olduğu üçün çox xoşbəxtik. Sizin çıxışlarınızı dinləyəndə həm sevinir, həm də kövrəlib qürurlanırıq. Allah Sizin kölgənizi Azərbaycanımızın, millətimizin başı üzərindən əskik etməsin! Allah Sizi, övladlarınızı, əzizlərinizi, Ordumuzu, əsgərlərimizi qorusun! Dualarımız həmişə Sizinlədir.
Cənab Prezident, biz Sizinlə, güclü Ordumuzla fəxr edirik! Qarabağ bizimdir, Qarabağ Azərbaycandır! Torpaqlarımızın uğrunda canını fəda etmiş bütün Şəhidlərimizin qarşısında baş əyirik, Sizə, Şəhid ailələrinə səbir, yaralı döyüşçülərimizə şəfa diləyirik”.
Hafizə Muradovadan, Lənkəran, Azərbaycan
Əzəli torpaqlarımızı düşməndən azad etmək üçün yürütdüyünüz müdrik siyasətə görə mən bütün lənkəranlılar adından Sizə minnətdarlığımı bildirirəm. Biz hər gün səbirsizliklə televiziyada Sizin çıxışlarınızı gözləyir, Qələbə xəbərlərinizi böyük qürur hissi ilə dinləyirik.
Siz Azərbaycanın haqlı mövqeyini dünya liderləri qarşısında öz savadınız, nitqiniz, siyasətiniz və duruşunuzla çəkinmədən müdafiə edən güclü Prezidentimizsiniz.
Allah Sizi daha da ucaltsın. Biz həmişə Sizin yanınızdayıq, Sizinlə fəxr edirik. Sizə qalibiyyət yaraşır! Hər zaman qalib olun, müzəffər Ali Baş Komandan!
Biz Sizinlə güclüyük, möhtərəm Prezidentimiz!”
Elşən İsayevdən, Tərtər, Azərbaycan
Vətənimizin müstəqilliyi, ərazi bütövlüyü və işğal altında olan torpaqlarımızın mənfur ermənilərin tapdağından azad edilməsi istiqamətində apardığınız məqsədyönlü siyasətinizi dəstəkləyir və Sizə uğurlar arzulayıram.
Bu Qələbə sevincini bizə yaşatdığınız üçün Sizə təşəkkür edirəm. Ordumuzun gücünə, igid oğullarımızın zəfər çalacağına inamımız tamdır.
Vüsal Səməndzadədən, Bakı, Azərbaycan
30 ildir ki, erməni işğalçılarının tapdağı altında qalmış, sanki dilə gələrək, “bizi qurtarın” deyən torpaqlarımızı Siz müdrik siyasətiniz nəticəsində, güclü Ordumuzun şücaəti ilə quduz erməni daşnaklarından azad edirsiniz.
Bu Vətən müharibəsində Azərbaycan tarixinə adınızı qızıl hərflərlə yazır, öz zəfər imzanızı atırsınız. “Qarabağ Azərbaycandır!” deyərək hədsizlərə həddini - Paşinyana cavabını verdiniz.
Cənab Prezident, Qələbə münasibətilə Sizi, komandanı olduğunuz, güclü Ordumuzu, o cümlədən Azərbaycan xalqını təbrik edirəm. Sizə cansağlığı, yeni-yeni qələbələr arzulayıram.
Başqasının torpağında gözü olan Ermənistan prezidentinə və bütün dünyaya sübut etdiniz ki, Azərbaycan Respublikasının müdrik, müzəffər Ali Baş Komandanı, güclü Ordusu, müasir silah və texnikaları var.
Azərbaycan xalqı Sizinlədir. Mən fəxr edirəm ki, bizim Sizin kimi Prezidentimiz var. Eşq olsun Ali Baş Komandan İlham Əliyevə! Eşq olsun rəşadətli Azərbaycan Ordusuna! Eşq olsun Azərbaycan xalqına!
Allah Sizi bədnəzərdən qorusun!”
Fidan Xasızadədən, Yevlax, Azərbaycan
“Hörmətli Ali Baş Komandan.
Bu gün müzəffər Ordumuz Sizin başçılığınızla 30 ildir həsrətində olduğumuz torpaqlarımızı bizlərə-vətən həsrəti torpaq həsrəti çəkən insanlara geri qaytarır. Cənab Prezident İlham Əliyev, Siz bu gün Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü bərpa etməklə yanaşı bu torpaq uğrunda öz canlarını fəda etmiş şəhidlərimizin də qisasını alırsınız. Siz bu gün bütün Azərbaycan xalqının istəyini reallaşdırırsınız. Düşmənə layiqli cavabını verirsiniz. Allah Sizi, Azərbaycan xalqını və Müzəffər Ordumuzu qorusun”.
Xudaverən Rəhimovdan, Lerik, Azərbaycan
Torpaqlarımızın azad olunması ilə bizə qürur hissi yaşatdığınıza görə Sizə Lerik rayonu Veri kənd camaatı adından dərin təşəkkürümü bildirirəm.
Biz Lerik camaatı olaraq hər zaman yanınızdayıq. Sizinlə və müzəffər ordumuzla fəxr edirik. Torpaqlarımızın tam azad olunacağına heç bir şübhəmiz yoxdur. Bu müqəddəs zəfər yolunda Tanrı yardımçınız olsun!”
Ziya Qürbətovdan, Cəbrayıl, Azərbaycan
Sizi və bütün döyüşçülərimizi Qubadlı şəhərinin və digər yaşayış məntəqələrinin işğaldan azad edilməsi münasibəti ilə təbrik edir, Sizə Allahdan güc-qüvvət və möhkəm cansağlığı arzulayıram.
Siz bir çox dövlətlərin liderlərinə liderlik dərsi verirsiniz. Sizin bir çağırışınızla xalq ətrafınızda bir yumruq kimi birləşir. Elə bu gün müşahidə olunan mənzərə də bunun təzahürüdür. Paşinyan isə döyüşmək üçün həm əsgərə, həm də xalqa yalvarır. Axı, xalqı üçün nə edib ki, xalq da onun yolu ilə getsin?!
Cənab Prezident, Allah Sizə kömək olsun. Amin”.
Gülli Bayramovadan, Ağdam, Azərbaycan
“Möhtərəm cənab Prezident,
Doğma torpaqlarımızın işğal altında qalması ilə bizim xalqımız barışa bilməzdi. Sizin rəhbərliyiniz altında rəşadətli Milli Ordumuzun düşmənə sarsıdıcı zərbələr endirərək ərazilərimizin bir hissəsini erməni işğalından azad etməsi məni və ailə üzvlərimi çox sevindirdi. Fürsətdən istifadə edərək şanlı Ordumuzu səmimi qəlbdən təbrik edirəm.
Vətən torpağının hər qarışı müqəddəsdir. Çünki bu torpaqlar şəhid qanı ilə suvarılıb. Mənim övladım da bu torpaqlar uğrunda şəhid olub.
Cənab Prezident, cəbhədə qazanılan bu uğurlar münasibətilə biz Sizi təbrik edir və Qələbə əzmi ilə yaşayırıq. Ordumuzdan yeni zəfərlər və yekun Qələbə gözləyirik.
Allah Sizi qorusun! Sizə cansağlığı diləyirəm”.
Rəşad Qarayevdən, Tərtər, Azərbaycan
“Möhtərəm Prezident, cənab Ali Baş Komandan!
Son günlərdə xalqımıza verdiyiniz ardıcıl Qələbə xəbərləri bir Tərtər rayon sakini kimi məni də qürurlandırır. Bu haqq savaşı yüz minlərlə insanı məcburi köçkün həyatından xilas edəcək, sərhədlərimizin bərpa olunmasına gətirib çıxaracaqdır.
Cənab Prezident, bu Vətən müharibəsində hər birimiz bir əsgər kimi əmrinizə hazırıq. Xalqımızın ən böyük arzusu olan işğal altındakı torpaqlarımızın, Qarabağın azad edilməsi və ərazi bütövlüyümüzün təmin olunması istiqamətindəki fəaliyyətinizi, gördüyünüz bütün işləri dəstəkləyirik.
Yaşasın Azərbaycan Ordusu!
Yaşasın Ali Baş Komandan!
Füzuli Əliyevdən, Goranboy, Azərbaycan
“Hörmətli Prezident, cənab Ali Baş Komandan!
Döyüş zonasından çox uzaqda yerləşən, ən uzaqvuran artilleriya mərmilərinin çatmadığı, yarım milyon dinc sakin yaşayan Gəncə şəhərinə çoxlu insan tələfatına və yaşayış binalarının yerlə-yeksan olmasına səbəb olan ballistik raket hücumlarını şiddətlə qınayıram. Bu hücumlardan sonra bizi atəşkəsə çağıranlar bilməlidirlər ki, belə müharibə cinayətlərindən, terror hücumlarından sonra atəşkəsə getmək və sülh danışıqları etmək cinayətə və terrora baş əymək olar. Dünyada baş verən və gələcəkdə baş verəcək münaqişələrdə düşmənlərimizin hərəkətləri pis bir nümunə kimi qalacaq.
Mən Birinci Qarabağ müharibəsi iştirakçısıyam. Müraciət etsəm də, məni hazırkı döyüşlərə aparmırlar. Sonuncu olacağına inandığım İkinci Qarabağ - Vətən müharibəsində iştirak etmək ən böyük arzumdur.

President of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev continues to receive letters.
I salute You and convey our utmost respect for You on behalf of myself and the Azerbaijani diaspora, operating and growing stronger in various countries of the world. We would like to express our full support for You and our homeland Azerbaijan.
We were deeply concerned as aggressor Armenia attacked our country and opened fire at civilian population and facilities on 27 September 2020. This concern, however, did not last long. The army reforms in the county under Your leadership have led to a strengthened Azerbaijani Armed Forces with outstanding infrastructure. Our glorious Army has retaliated worthily to enemy provocations and started recovering our native lands from the enemy foothold. Our valiant Army is advancing on the frontline, driving the Armenian aggressors out of our lands.
Mr. President, You have time and again called on world states and international organizations and demanded the Armenian state to immediately release the occupied Azerbaijani lands to ensure peace and stability in the region. Armenia, meanwhile, has always disregarded peace talks, displaying a non-constructive stance. We are now reaping the fruit of Your wise and resolute steps, which makes us extremely happy.
We are confident that the remaining occupied lands will also be recovered, and we will soon see the Azerbaijani flag undulate and the Azerbaijani anthem sung in Shusha and Khankendi.
We support Your policy and congratulate You, our army, and our people on the successes we have achieved.
We, the representatives of the Azerbaijani diaspora, spare no efforts for our Motherland. We thus declare that we wholeheartedly support the Patriotic War and Azerbaijan’s national fight to end the occupation of Karabakh.
May God protect You, our people, and our victorious Army!’
From Andrey Dmitriyev, Kazan, Russia
I firstly congratulate You for the righteous fight You have waged for the freedom of Karabakh.
Azerbaijan’s current success as a strong and independent state is the result of Your hard work, dedication, and visionary policy as a President.
Your further activity will lead to a modern, developed, prosperous Azerbaijan with a strengthened position in the world.
I wish You success on this responsible path.’
From Khalaf Humbatzadeh, Baku, Azerbaijan
I am a 5th-grade student in school 175 in Baku.
I am excited about the victorious tides You have been delivering every day. I, too, admire Your visionary and successful policy. I am confident that our National Army, led by You, will soon liberate all our lands from Armenian occupation because ours is the path of justice.
I wish You success on this path.
God bless You!
From Elchin Hashimov, Sheki, Azerbaijan
My heart fills with pride and joy as we watch the videos of the Azerbaijani flag undulating in our liberated lands. The tides of victory have inspired our people for new victories.
Mr. President, as the hearts of all Azerbaijanis beat with our soldiers at the front, we, the prisoners, also live with the news from the frontline. It would be an honour and great joy for me to volunteer for the battles for our territorial integrity.
I am ever ready to die for my glorious Motherland. I have a few more months in prison. And I am ready to guard my Motherland for a lifetime, avenge our martyrs, and free our lands from occupation.’
From Dilgam Mammadov, Lerik, Azerbaijan
‘Mr. Supreme Commander-in-Chief,
I wholeheartedly support You and am infinitely grateful to You as a follower of the great leader Heydar Aliyev’s political course.
You have been on a steadfast path of developing Azerbaijan as the head of our country and have always proudly and lovingly served our people, overcoming all difficulties. We always support and welcome Your successful policy.
You bestow great joy of victory upon us with every inch of land, recovered from the enemy. God willing, all our people will soon celebrate a full Victory.
We believe in You and are ready to fight the enemy until the very end.
From Ilham Yusifov, Fuzuli, Azerbaijan
I wholeheartedly congratulate You and our brave Army on the liberation of Geje Gozlu village in Fuzuli after 27 years of occupation thanks to the bravery of our heroic soldiers, commanded by You, and would like to express our infinite gratitude on behalf of all my fellow villagers.
All people of Azerbaijan are confident in the further victories and that our tricolour flag will soon undulate over the Shusha fortress.
May God Almighty be our guide and protector on this path!
From Narmin Aliyeva, Shamkir, Azerbaijan
I pray for You every day. I ask God to protect You. The victories we have won today are the product of Your successful policy You have been pursuing for many years. I bow before the mothers of martyrs and pray to God for our martyrs to rest in peace.
May God give strength and health to our soldiers. I am confident that we will soon defeat the enemy.
Victorious Supreme Commander-in-Chief, I am 16 years old. Inspired by Your success and our valiant Army, I, too, am ready to join the frontline at this age and follow Your every command.
Victory belongs to us, Karabakh is Azerbaijan!’
From Zahid Azimov, Baku, Azerbaijan
‘Much respected Mr. President,
Writing to You is a former serviceman and a resident of Baku Zahid Azimov Hussein oghlu. I thank You on behalf of myself and my entire family for the heavy blows our victorious army has inflicted on the enemy and the liberation of a portion of our lands under Your leadership. I thank You for Your righteous path and resolute stance in our national war.
As a former warrior, I am ever ready to follow Your every command and instruction. I pray to God for success and victory to You and our glorious Army in this war of justice. I consider myself utterly happy for the victories we have recently won and proud that I am a citizen of this beautiful country. My biggest wish is to participate along with You in the victory parade to be held in Shusha, Khankendi, and Lachin. I am confident that the day will soon arrive.
Mr. Supreme Commander-in-Chief, the victorious commander of the great Azerbaijani army, may God Almighty bestow more victories and success upon You, our Army, and our people.
With great respect, Your soldier, and ex-warrior, who is ever at Your command.’
From Bahruz Mamishov, Barda, Azerbaijan
We are glued to the TV all day, awaiting news from you. We rejoice as the list of our occupied lands shrinks. I hope that our tricolour flag will soon undulate in Shusha and my family, and I will finally set foot on those lands. We are confident that justice shall prevail.
Mr. President, we are endlessly happy to have a President like You. Pride and happiness well up inside us as we listen to Your speeches. May God always give our Azerbaijan and our people the joy of having You as our head of state. May God protect You, Your children, loved ones, our army, our soldiers! Our prayers are always with You.
Mr. President, we are proud of You and our strong Army! Karabakh belongs to us, Karabakh is Azerbaijan! We bow before all the Martyrs, who have sacrificed their lives for our lands. We wish endurance to the families of martyrs, and healing to our wounded soldiers.’
From Hafiza Muradova, Lankaran, Azerbaijan
I thank You on behalf of all people of Lankaran for the wise policy You have been pursuing to liberate our ancient lands from the enemy. We eagerly look forward to Your speeches on TV every day and proudly listen to the victorious tides You deliver.
You are our strong President who unhesitatingly defends Azerbaijan’s righteous stance before the world leaders through Your knowledge, eloquent speeches, policy, and posture.
May God ever hold You high. We always stand by You and are proud of You. Victory suits You! May You always be triumphant, our victorious Supreme Commander!
We are stronger with You, our dear President!’
From Elshan Isayev, Tartar, Azerbaijan
I support Your purposeful policy for the independence and territorial integrity of our homeland and recovery of our occupied lands from the enemy foothold. I wish You further success.
I thank You for bestowing the joy of Victory upon us. We have full faith in the strength and bravery of our army and their imminent victory.
From Vusal Samandzadeh, Baku, Azerbaijan
Our lands that have been under the foothold of Armenian invaders for 30 years have as if spoken ‘Please rescue us’. You are now liberating them from the rabid Armenian Dashnaks through Your wise policy and our brave Army.
You are putting Your name down in the history of Azerbaijan in gold letters and leaving a signature of victory in this Patriotic War. You are showing the insolents, Pashinyan, their rightful place, saying ‘Karabakh is Azerbaijan!’.
Mr. President, I congratulate You, our strong Army under Your command, and all the people of Azerbaijan on our Victory. I wish You good health and more victories to come.
You have proved to the Armenia president, eying lands that belong to others, and the entire world that the Republic of Azerbaijan has a wise, victorious Supreme Commander, and a strong Army with modern infrastructure and equipment.
The Azerbaijani people stand by You. I am proud that we have a President like You. Long live Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev! Long Live the valiant Azerbaijani Army! Long live the people of Azerbaijan!
May God deliver You from evil!’
From Fidan Khasizadeh, Yevlakh, Azerbaijan
‘Much respected Supreme Commander-in-Chief,
Our victorious army under Your leadership is returning our lands we have yearned for these long 30 years. Mr. President Ilham Aliyev, You are not only recovering our territorial integrity but also avenging our martyrs, who have sacrificed their lives for this land. You are fulfilling the most fervent wish of all Azerbaijani people. You are retaliating worthily to the enemy. May God protect You, the people of Azerbaijan, and our victorious army.’
From Khudaveren Rahimov, Lerik, Azerbaijan
I thank You wholeheartedly on behalf of the people of Veri village in Lerik for the feelings of pride and joy upon the liberation of our lands.
We, the people of Lerik, always stand by You. We are proud of You and our victorious army. We have no inkling of a doubt that our lands will be fully recovered. May God help You on this path of holy justice!’
From Ziya Gurbatov, Jabrayil, Azerbaijan
I congratulate You and all our warriors on the liberation of Gubadli city and other settlements from occupation and pray to God for strength and good health for You and our army.
You have taught a lesson in true leadership to many a leader of the world. The entire nation unites around You like a fist upon one call from You. The events we witnessed today are also the true manifestation of this. Pashinyan implores with the soldiers and the people to fight. After all, what has he ever done for his people for them to follow him?!
Mr. President, Mah God ever help You. Amen.’
From Gulli Bayramova, Aghdam, Azerbaijan
Our people could never reconcile with our native lands remaining under occupation. Our National Army under Your command has been delivering crushing blows to the enemy and recovering a portion of our territories from Armenian occupation, thus bestowing true joy upon my family and me. I would like to take this opportunity to sincerely congratulate our glorious Army.
Every inch of the homeland is sacred because these lands have been kneaded with the blood of our martyrs. My child, too, has been martyred for these lands.
Mr. President, I congratulate You on the successes we have achieved on the frontline. We are all determined to win. We look forward to more victories and the Final Victory from our army.
God bless You! I pray to him for Your good health.’
From Rashad Garayev, Tartar, Azerbaijan
‘Dear President, Mr. Supreme Commander-in-Chief!
The consecutive victorious tides You have been delivering from the frontline have made me proud as a resident of Tartar. This war of justice will deliver thousands of people from the life of an IDP and will lead to the restoration of our borders.
Mr. President, every one of us is ready for Your command as a soldier in this Patriotic War. We fully support all the work You do for the recovery of our occupied lands, our Karabakh, and the restoration of our territorial integrity, which is the dearest dream of our people.
Long live the Azerbaijani Army!
Long live the Supreme Commander-in-Chief!
From Fuzuli Aliyev, Goranboy, Azerbaijan
I strongly condemn the ballistic missile attacks on the city of Ganja, which is far away from the war zone, beyond the reach of the most long-range artillery shells, a home to half a million people, which has resulted in vast casualties and destruction of residential buildings. After these attacks, those who call us for a ceasefire should acknowledge that agreeing to a ceasefire and holding peace talks after such war crimes and terrorist attacks would equal to bowing before crime and terror. The actions of our enemy will forever go down in history as a bad example in the conflicts currently happening and that will continue to happen in the future.
I participated in the First Karabakh War. They haven’t accepted me to join the battles although I have applied. It is my greatest wish to participate in the Second Karabakh War, our Patriotic War, which I believe will be the last.