Dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayan soydaşlarımızdan və respublikanın bir sıra bölgələrindən Azərbaycan Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin ünvanına məktublar gəlir.
Kənan Mehdiyevdən, Marneuli, Gürcüstan
Bu gün Azərbaycanın ürəyi dünyanın hər yerində döyünür. Bütün dünya ictimaiyyəti Azərbaycan xalqının yenilməz iradəsinin, qətiyyətinin, əzminin, birlik və həmrəyliyinin şahididir.
Hörmətli Prezident, mən Sizə Gürcüstanda yaşayan bütün azərbaycanlıların adından təşəkkür edirəm! Siz təkcə Azərbaycanda yaşayanların deyil, bütün dünya azərbaycanlılarının Prezidentisiniz.
Biz Sizinlə fəxr edirik. Allah Sizin kölgənizi bizim millətin başının üzərindən əskik etməsin. Azərbaycanın qazandığı qələbələr, əldə etdiyi uğurlar bizi çox qürurlandırır və bu uğurların müəllifi Sizsiniz.
Əminəm ki, xalqımızın birliyi bizə qarşımızda dayanan bütün vəzifələrin öhdəsindən uğurla gəlməyə, o cümlədən müstəqilliyimizi qoruyub saxlamağa hər zaman kömək edəcəkdir.
Hər zaman dövlətimizin yanındayıq, Uca Tanrı xalqımızı, Vətənimizi qorusun!”
Nəbi Qafarovdan, Merke, Qazaxıstan
Sizi, yenilməz Ordumuzu və bütün Azərbaycan xalqını qazandığımız zəfərlər münasibətilə təbrik edirəm. Nəhayət, bu müqəddəs torpaqlarımızı erməni adlı tör-töküntüdən təmizləyirsiniz.
Şəhidlərimizə Allahdan rəhmət diləyirəm.
Təki Vətən sağ olsun!”
Ceyran Vəliyevadan, Moskva, Rusiya
Mən azərbaycanlı olduğum üçün sözün əsl mənasında fəxr edirəm! Ailəmiz Rusiyanın Moskva şəhərində yaşayır, son günlər bütün vaxt Azərbaycandan olan xəbərləri izləyirik.
Biz fəxr edirik ki, Sizin kimi Prezidentimiz var və təşəkkür edirik ki, bizə bu sevinci yaşadırsınız.
Oxuduğum məktəbdə fəxrlə gəzirəm, çünki hər kəs bilir ki, mən azərbaycanlıyam, biz zəfər çalırıq və çalacağıq!
Şövqü Abasovdan, Saatlı, Azərbaycan
“Müzəffər Ali Baş Komandanım.
Mən, Abasov Şövqü Heydərəli oğlu 1982-ci ildə Saatlı şəhərində anadan olmuşam. Cəmşid Naxçıvanski adına Hərbi Liseyi və Ali Hərbi Məktəbi bitirmişəm. Mənə baş leytenant hərbi rütbəsi verilmişdir. 2006-cı ildə Hərbi Təlim-Tədris Mərkəzini bitirmişəm. Həmin il döyüş bölgəsi olan Murovdağda yerləşən N saylı hərbi hissəyə göndərilmişəm. 2012-ci ilə qədər döyüş bölgəsində xidmət etmişəm. Artilleriya üzrə peşəkar hərbçiyəm.
Bu gün də mənim ürəyim hərblə döyünür. Son günlər Sizin rəhbərliyiniz altında Silahlı Qüvvələrimizin döyüşlərdə göstərdiyi igidlik və şücaətlər məni daha da ruhlandırmışdır.
Cənab Prezident, yenidən hərbi xidmətə qayıtmaq və Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak etmək istəyirəm. Bunun üçün Sizin bircə əmriniz kifayətdir.
Əli Dadaşovdan, Bakı, Azərbaycan
“Cənab Ali Baş Komandan, dəyərli və güclü Sərkərdə.
Mən Sizi və rəşadətli Ordumuzu səmimi qəlbdən təbrik edirəm. Mən sevinirəm ki, Sizin kimi Prezidentimiz var. Bizi dünyada qalib xalq kimi tanıtdınız. Sizin və qüdrətli Ordumuzun sayəsində bu qalibiyyəti qürur və sevinc hissləri ilə qeyd edirik. Bizə azad, firavan və bütöv Azərbaycan bəxş etdiyinizə görə Ordumuza və Sizə öncə özüm sonra isə bütün azərbaycanlı uşaqların adından minnətdarlığımı bildirirəm. Qarabağ Azərbaycandır!”
Günel Sultanlıdan, Quba, Azərbaycan
Zəfər çalmaqda olan bir xalqın nümayəndəsi, dövlətin vətəndaşı olmaq həqiqətən də qürurvericidir. Bu qürurverici anları bizə yaşatdığınız üçün Sizə təşəkkür edirik. Qarabağın alınması uğrunda apardığınız haqlı mübarizəni dəstəkləyir və Sultanovlar ailəsi olaraq Sizə etimadımızı bildirmək istəyirik. Bu haqlı mübarizədə hərbi həkim olaraq iştirak edən dayım daxil olmaqla bütün hərbiçilərimizin fədakarlıqlarının nəticəsində qələbənin çox uzaq olmayacağına ümid edirik. İnanırıq ki, rəşadətli Ordumuzun mübarizəsi və Sizin düzgün hesablanmış strategiyanız sayəsində yaxın zamanda bütün işğal olunmuş torpaqlarımız işğaldan azad ediləcək. Yeni zəfərlərinizi gözləyir və Sizi dəstəkləyirik!”
Gilas İbrahimovadan, Cəbrayıl, Azərbaycan
“Cənab Prezidentimiz.
Mən Cəbrayılda anadan olmuşam. Yurdumuz işğal olunanda mənim 2 yaşım vardı. Bugünkü günlərə qədər Cəbrayıl haqqında məlumatı valideynlərimdən və digər mənbələrdən öyrənmişəm, amma artıq bu illərdən sonra Sizin və güclü Azərbaycan Ordusunun sayəsində öz gözlərimlə doğma torpaqlarımızı gedib görəcəyəm. Bunu da qeyd etmək istəyirəm ki, Sizin şad xəbərlərinizi və ruhlandırıcı çıxışlarınızı həsrətlə gözləyirəm. Tanrı Sizi və güclü Azərbaycan Ordusunu qorusun”.
İsmayıl İsmayılbəylidən, Mingəçevir, Azərbaycan
“Hörmətli Prezident, cənab Ali Baş Komandan.
Ermənistan ordusunun sentyabrın 27-də səhər saatlarından başlayaraq bütün cəbhə boyu ölkəmizə qarşı yenidən təxribat törətməsi bu ölkənin təcavüzkar və işğalçı siyasətinin daha bir təzahürdür. Bu hücumlar nəticəsində ilk növbədə, Vətəninin ərazi bütövlüyü uğrunda döyüşlərdə həyatını itirən şəhidlərimizə Allahdan rəhmət, yaralılara şəfa diləyirik.
Ermənistan başda BMT Təhlükəsizlik Şurası olmaqla bir çox regional və beynəlxalq qurumların Dağlıq Qarabağ və işğal altındakı bütün rayonlardan qoşunlarını ən qısa vaxtda və qeyd-şərtsiz çıxarması barədə qətnamə və çağırışlarına baxmayaraq işğalı otuz ilə yaxın müddətdir ki, davam etdirir. Bu hücumları şiddətlə pisləyirik.
İşğal altındakı Dağlıq Qarabağın və ona bitişik rayonların ən yaxın zamanda və mütləq azad olunacağına inanırıq. Azərbaycanda qaçqın və məcburi köçkün vəziyyətinə düşən bir milyona yaxın soydaşlarımız da evlərinə, öz doğma yurd-yuvalarına qayıdacaq. Hamımızın birlikdə şahidi olacağımız o günlər bizim üçün xoşbəxtlik, sevinc və ədalətin bərqərar edildiyi günlər olacaqdır.
Azərbaycan Ordusunun həyata keçirdiyi əks-hücum əməliyyatları və qərarlılığı nəticəsində bu günədək işğal altında olan bir sıra torpaqlarımızın azad edilməsi mümkün olub.
Bundan qürur duyuruq. Qələbə bizimdir! Qarabağ Azərbaycandır!”
Murad Cəbiyevdən, Ağsu, Azərbaycan
“Əziz Prezidentim.
Mənim 15 yaşım var. Bütün Azərbaycan xalqı kimi mən də, bütün şagird yoldaşlarım da Sizə and və güvənc yerimiz kimi baxır, Sizinlə və ordumuzla fəxr edirik.
Oxuduğum məktəb Əfqanıstan müharibəsində həlak olmuş əmim Arif Cəbiyevin adını daşıyır. Əmim Toğrul Fərəczadə isə 2016-cı ilin Aprel döyüşlərində qəhrəmanlıq göstərərək şəhid olmuşdur.
Ordumuzun düşmən üzərindəki şanlı qələbələrindən qürur duyuram. Əgər lazım gələrsə mən də bir gənc kimi əsgər olmağa, müqəddəs Azərbaycan torpağını qorumağa, əmim Toğrul Fərəczadə kimi qəhrəmanlıq göstərməyə hazıram”.
Rövşən Babayevdən, Cəlilabad, Azərbaycan
Bu günlər ölkəmizdə baş verən hadisələri bir tərəfdən narahatlıqla, digər tərəfdən qürurla izləyirik. Xalqımızın yenilməz Lideri olaraq torpaqlarımızı azad etməyinizə və erməni terrorçularına qarşı qətiyyətli mövqe göstərdiyinizə görə Sizinlə fəxr edirik. İnanırıq ki, Sizin uzaqgörən daxili və xarici siyasətiniz, peşəkar diplomatiyanız sayəsində bu müharibəni böyük bir Qələbə ilə başa vurub dövlətimizin ərazi bütövlüyünü bərpa edəcəksiniz.
Bununla da Siz xalqını, millətini, dövlətini sevərək ən yeni Azərbaycanın şanlı tarixini yazan yenilməz sərkərdə, müdrik Prezident kimi yaddaşlarda qalacaqsınız. Sizə və rəşadətli Azərbaycan Ordusuna hər an duaçıyıq.
Allah Sizi və şanlı Ordumuzu müzəffər etsin! Əminəm ki, yaxın günlərdə Böyük Zəfər münasibətilə Azərbaycan xalqını təbrik edəcəksiniz”.
Rafayıl Zülfüqarovdan, Füzuli, Azərbaycan
İşğalda olan torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda apardığınız müdrik siyasətin nəticəsidir ki, bu gün Azərbaycanın üçrəngli Bayrağı Füzulidə, Cəbrayılda, Hadrutda dalğalanır. Arzum budur ki, tez bir zamanda qürur mənbəyimiz olan Bayrağımız Azərbaycanın işğaldan azad olunacaq bütün torpaqlarında dalğalansın.
Əziz və sevimli Prezidentimiz, bu gün Azərbaycan xalqının ürəyi Sizinlə döyünür, bütün Azərbaycan xalqı Sizinlə öyünür. Siz neçə-neçə yurd həsrətli insanları sevindirirsiniz.
Bu gün düşməndən alacağımız təkcə torpaq yox, həm də intiqamdır. Bu şərəfli və müqəddəs yolda Ulu Tanrı Sizi və Azərbaycanın müzəffər Ordusunu qorusun!
Qarabağ bizimdir! Qarabağ Azərbaycandır!”
Ayxan Nəsiblidən, Bakı, Azərbaycan
“Müzəffər Ali Baş Komandanımız, qalib Azərbaycan Ordusunun Sərkərdəsi.
Siz bu gün şanlı Ordumuza komandanlıq edərək parçalanmış Azərbaycan torpaqlarını qaytarmaqla tarix yazırsınız. Qazandığınız qələbələrlə xalqımıza sevinc bəxş edib, Sizə inanan xalqın rəğbətini və sevgisini minə qatladınız. Bilin ki, Sizin kimi müdrik Prezidentə gözümüzü qırpmadan canımızı fəda etməyə hazırıq.
Əziz Prezidentim, mən söz verirəm ki, ana Vətənim Zəngilana qayıtdıqdan sonra həyətimizdə Sizin büstünüzü ucaldacağam. İnşallah, Siz də Mehriban xanımla birlikdə o yerlərə, bizə ziyarətə gələrsiniz. İnanıram ki, o gün çox yaxındadır.
Azərbaycana nəfəs verən Prezidentim, mənim sonsuza qədər əbədi Prezidentim, Siz Azərbaycanın özüsünüz!”
Səhrəddin Nuriyevdən, Gəncə, Azərbaycan
Hər gün Sizin üçün dua edirik, Allahdan Sizi qorumasını diləyirik.
Bugünkü qələbələr Sizin illərdən bəri yürütdüyünüz uğurlu daxili və xarici siyasətiniz nəticəsində qazanılır. Siyasətinizi ürəkdən alqışlayıram.
Şəhid ailələri qarşısında baş əyirəm, şəhidlərimizə rəhmət diləyirəm. Allah ordumuza güc, əsgərlərimizə cansağlığı, qollarına qüvvət versin. Əminəm ki, az bir vaxtda düşmənə qalib gələcəyik.
Mənim 74 yaşım var. Sizin uğurlu fəaliyyətinizdən, ordumuzdan ruhlanaraq bu yaşımda belə cəbhəyə getməyə, hər bir əmrinizi icra etməyə hazıram”.
Ceyhun Babayevdən, Kəlbəcər, Azərbaycan
Mən Kəlbəcər rayonu 20 nömrəli məktəbinin 6-cı sinif şagirdiyəm.
Bu gün xalqımız çox şərəfli bir tarix yaşayır. Vətənin igid oğulları haqq yolunda savaşırlar. Qəhrəman əsgərlərimiz cəbhədə düşmənə layiqli cavab verirlər. Hər gün aldığımız qələbə xəbərləri, bir azərbaycanlı olaraq məni də çox sevindirir. Bilirəm ki, qazanılan hər uğurda Sizin böyük zəhmətiniz var. Buna görə Sizə təşəkkürüm sonsuzdur. Mən Sizinlə və şanlı Ordumuzla fəxr edirəm.
İnanıram ki, Sizin apardığınız mübarizə böyük zəfərlə başa çatacaq və mən ailəmlə ata yurdum Kəlbəcərə dönəcəyəm.
Bu haqq yolunda Uca Tanrı Sizə və şanlı Ordumuza yardımçı olsun!
Qarabağ Azərbaycandır! Daim Bayrağımız zirvələrdə, dövlətimiz güclü, Ordumuz müzəffər, Vətənimiz azad, bütöv olsun!
Yaşasın müzəffər Ali Baş Komandan!
Yaşasın qalib Ordumuz!”
Seymur Həsənovdan, Bakı, Azərbaycan
Erməni terrorçularına qarşı apardığınız mübarizədə Sizə uğurlar arzulayıram. Hazırda məhkumluq həyatı yaşasam da, düşünürəm ki, döyüşlərdə düşmənə qarşı vuruşmaq mənim də vətəndaşlıq borcumdur.
Buna görə də Sizdən torpaqlarımızın azadlığı uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak etmək üçün əmrinizə müntəzir olduğumu bildirmək istəyirəm. Əgər sağ qalsam, cəzamın qalan hissəsini böyük Qələbədən sonra çəkməyə hazıram.
Qarabağ bizimdir, Qarabağ Azərbaycandır!”
Mirazad Bayramovdan, Sumqayıt, Azərbaycan
Mən Bayramov Mirazad 3-cü sinifdə oxuyuram. Adını daşıdığım əmim - Bayramov Azad Muxtar oğlu 1993-cü ildə Füzuli rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə şəhid olmuşdur.
Torpaqlarımızın mənfur düşmənlərdən azad olunması ailəmizi çox sevindirdi. Əmimin qanı yerdə qalmadı. Buna görə ailəmiz adından Sizə təşəkkür edirəm.
Müzəffər Ali Baş Komandan, arzu edirik ki, Siz başda olmaqla ordumuz düşmənlərimizi öz yerlərinə kimi qovub torpaqlarımızı tamamilə azad etsinlər.

President of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Ilham Aliyev continues to receive letters from our compatriots both within the country and abroad.
From Kanan Mehdiyev, Marneuli, Georgia
The hearts of Azerbaijanis all over the world beat for our Motherland today. The entire international community is now witnessing the invincible will, determination, unity, and solidarity of the Azerbaijani people.
Dear President, I thank You on behalf of all Azerbaijanis living in Georgia! You are the President of not only those in Azerbaijan but of all Azerbaijanis around the globe.
We are proud of You. May God always bless our nation with Your leadership. We are extremely proud of all the victories and successes won by Azerbaijan and You are the author of these achievements.
I am confident that the unity of our people will always help us overcome all the challenges we might face and preserve our independence for eternity.
We always stand by our state. May God Almighty protect our people and our Motherland!’
From Nabi Gafarov, Merki, Kazakhstan
I congratulate You, our invincible Army, and the entire Azerbaijani nation on all the victories we have won. You are finally clearing our holy lands from the Armenian scum.
I pray to God that our martyrs rest in peace.
Long live our Motherland!’
From Jeyran Veliyeva, Moscow, Russia
I am truly proud to be an Azerbaijani! My family lives in Moscow, Russia, and we have been glued to the TV as of late, following all the news from Azerbaijan.
We are proud to have a President like You and are grateful to You for bestowing such joy on us.
I walk with my head held up high in my school, because everyone knows that I am an Azerbaijani and we are winning and will continue to!
From Shovgu Abasov, Saatli, Azerbaijan
‘My victorious Supreme Commander-in-Chief,
I, Shovgu Abasov Heydarali oghlu, was born in Saatli in 1982. I graduated from Jamshid Nakhchivansky military lyceum and college. I am a senior lieutenant. I graduated from the military training centre in 2006 and was sent to the military unit N in Murovdag, a war zone, the same year. I served in the combat zone until 2012 as a professional artilleryman.
I am a military man through and through. The recent bravery and prowess demonstrated by our Armed Forces in the battles have inspired me even more.
Mr. President, I wish to return to the military service and participate in the battles for the territorial integrity of the Republic of Azerbaijan. One command by You suffices.’
From Ali Dadashov, Baku, Azerbaijan
‘Mr. Supreme Commander-in-Chief, our powerful Commander,
I wholeheartedly congratulate You and our brave Army. I am happy that we have a President like You. You have introduced us to the entire world as a victorious nation. We celebrate this victory with pride and joy thanks to You and our mighty Army. I thank You for bestowing upon us a free, prosperous, and integral Azerbaijan on behalf of myself and all Azerbaijani children. Karabakh is Azerbaijan!’
From Gunel Sultanli, Guba, Azerbaijan
We feel extremely proud to represent a victorious nation, a triumphant state. We thank You for bestowing these proud days upon us. We, the Sultanov family, support Your rightful cause for the recovery of Karabakh and trust You wholeheartedly. We believe that the victory is very near thanks to the sacrifices of all our soldiers, including my uncle, who is now serving as a military doctor. We are confident that the bravery of our Army and Your wisely calculated strategy will lead to the full recovery of our lands from occupation. We are looking forward to new victories and declare our support for You!’
From Gilas Ibrahimova, Jabrayil, Azerbaijan,
‘Our dearest Mr. President,
I was born in Jabrayil. I was only 2 when my homeland was invaded. All I have ever known about Jabrayil was based on my parents’ stories and other sources, but I will finally get to see my homeland after so many years thanks to You and the strong Azerbaijani Army. I eagerly wait for Your tides and inspiring speeches. May God protect You and the mighty Azerbaijani Army.’
From Ismayil Ismayilbeyli, Mingachevir, Azerbaijan
‘Dear President, Mr. Supreme Commander-in-Chief,
The provocation launched by the Armenian army once again along the entire frontline early in the morning of 27 September is yet another manifestation of the aggressive and occupying policy pursued by this country. We wish from God for peace for the souls of the martyrs who lost their lives in the battles for the territorial integrity of the Motherland and healing to our wounded.
Armenia has continued to occupy our territories for almost thirty years, disregarding the resolutions and calls by many regional and international institutions, specifically the UN Security Council, to immediately and unconditionally withdraw troops from Nagorno-Karabakh and all other occupied territories. We strongly condemn these attacks.
We strongly believe that Nagorno-Karabakh and the adjacent regions will soon be liberated. A million of our compatriots, who have become refugees and IDPs, will finally return to their homes. We rejoice that we get to witness all these days when justice and peace are restored.
The Azerbaijani Army has managed to liberate several occupied lands thanks to the counteroffensive operations and their ironclad resolution.
We are proud of them. Victory belongs to us! Karabakh is Azerbaijan!’
From Murad Jabiyev, Aghsu, Azerbaijan
I am 15 years old. You are who we all trust, me, my fellow students, and the entire Azerbaijani nation. We are proud of You and our army.
The school I go to is named after my uncle Arif Jabiyev, who died in the Afghanistan War. My other uncle, Toghrul Farajzadeh, fell in the April battles of 2016.
I am proud of the glorious victories our army is winning over the enemy. When needed, I, too, am ready to become a soldier to protect the holy Azerbaijani lands and show heroism like my uncle Toghrul Farajzadeh.
From Rovshan Babayev, Jalilabad, Azerbaijan
We are concerned on the one hand and proud on the other of the recent events, unfolding in our country. We are proud of You for liberating our lands as the invincible Leader of our people and displaying a firm stance against the Armenian terrorists. We are confident that Your prudent domestic and foreign policy and professional diplomacy will lead us to a great victory and recovery of our territorial integrity as this war ends.
You will thus be remembered as an invincible commander and a wise President who wrote the glorious newest history of Azerbaijan, by staying true to his people and state. We ever pray for You and the valiant Azerbaijani Army.
May God bless You and our glorious army with a victory! I truly believe that You will soon deliver the news of our Great Victory to the people of Azerbaijan.’
From Rafayil Zulfugarov, Fuzuli, Azerbaijan
It is the product of Your wise policy for the integrity of our occupied lands that the Azerbaijani tricolour flag now flies proudly in Fuzuli, Jabrayil and Hadrut. My dearest wish is to see our flag, our source of pride and joy, undulate in all lands of Azerbaijan, recovered from occupation.
Our dear and beloved President, the hearts of all Azerbaijanis beat along Yours. We are all proud of You. You are making so many homesick people happy.
We are not only recovering our lands but taking our revenge from the enemy. May God protect You and the victorious Azerbaijani army on this glorious and holy path!
Karabakh belongs to us! Karabakh is Azerbaijan!’
From Aykhan Nasibli, Baku, Azerbaijan
‘Our victorious Supreme Commander-in-Chief,
You are making history as You recover the divided lands of Azerbaijan, commanding our glorious Army. You overjoy our people with the victories You have won and multiplied the sympathy and love people have always had for You. Please know that we are ever ready to sacrifice our lives for a wise President like You.
Dear President, I promise that I will erect Your statue in our yard when we return to our home in Zangilan. God willing, You will come to visit us there with Mehriban Khanim. I believe that the day is near.
My President, who has breathed life into Azerbaijan, my eternal President forever and ever, You are Azerbaijan itself!’
From Sahraddin Nuriyev, Ganja, Azerbaijan
We pray for You every day, asking God to protect You. Our recent victories are the product of Your years-long successful domestic and foreign policy. I wholeheartedly applaud Your policy.
I bow before the families of martyrs and pray for them to rest in peace. May God give strength and health to our soldiers. I am confident that we will soon defeat the enemy.
I am 74 years old. Inspired by the successes penned by You and our army, I, too, am ready to take up arms at this age and carry out all Your orders.’
From Jeyhun Babayev, Kalbajar, Azerbaijan
I am a 6th-grade student in Kalbajar School 20.
Our nation is witnessing glorious history. The brave sons of our motherland are fighting for justice, retaliating worthily to the enemy on the frontline. I rejoice as an Azerbaijani at the news of victory we receive every day. I know that every success we have achieved is due to Your hard work, which I am eternally grateful for. I am proud of You and our glorious Army.
I believe that Your struggle will triumph in a victory and I shall return to Kalbajar with my family.
May God Almighty help You and our glorious Army on this righteous path!
Karabakh is Azerbaijan! May our flag always fly high, our state ever be strong, our Army invincible, our Motherland free and whole!
Long live the victorious Supreme Commander-in-Chief!
Long live our triumphant Army!’
From Seymur Hasanov, Baku, Azerbaijan
‘I wish You success in Your fight against Armenian terrorists. I am currently convicted, but I think it is my civic duty to join the battles against the enemy.
Therefore, I would like to inform You that I await Your orders to fight in the battles for the freedom of our lands. I am ready to serve the rest of my sentence after the great Victory, should I survive.
Karabakh belongs to us, Karabakh is Azerbaijan!’
From Mirazad Bayramov, Sumgait, Azerbaijan
I, Mirazad Bayramov, go to 3rd grade. My school is named after my uncle Azad Bayramov Mukhtar oghlu, who fell in the battles for Fuzuli in 1993.
My family rejoices as our lands are cleared of the hateful enemy. My uncle is avenged, which is why I thank You on behalf of my family.
Our victorious Supreme Commander-in-Chief, we wish that our army under Y our command drives the enemy completely out and liberates our lands.