Azərbaycan Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin ünvanına məktublar gəlir.
Məktublardan bir neçəsini təqdim edirik:
Etem Bulutdan, Şanlı Urfa, Türkiyə
Sizi ölkəmin bütün vətəndaşları adından salamlayır, qazandığınız uğurlara görə təbrik edir, şəhidlərinizə görə başsağlığı verirəm.
Allah köməyiniz, qılıncınız düşmənə qarşı kəsərli olsun. İnşallah, Sizlərlə bağlı xoş dualarımız qəbul olunar.
Qəlbimiz Sizlərlə - can Azərbaycanla bir yerdə vurur və daim Sizin yanınızdayıq.
Mən Şanlı Urfada yaşayıram, sənətkaram. Özüm və övladlarım daim əmrinizə hazırdır. Sizlərdən Azərbaycanın tam qələbəsi ilə bağlı səbirsizliklə xəbərlər gözləyirik. O xəbərlə təkcə Azərbaycan deyil, bütün Türkiyə də xoşbəxt, məsud olacaq.
Rəbbim yolunuzu açıq etsin, əsgərlərimizi qorusun, ayaqlarına daş belə dəyməsin və düşmənlərimizin hiylələrini pozsun!
Sizi çox sevirik, Azərbaycanı sevirik, Qarabağ bizimdir!”.
Qəribşah Feyzullayevdən, Makeevka, Ukrayna
Azərbaycan xalqına və bütün dünyaya çatdırdığınız şad xəbərlərə görə Sizə minnətdarıq. Allah Sizə cansağlığı, uzun ömür versin. Azərbaycan xalqının rifahı naminə yorulmaz fəaliyyətinizdə uğurlar arzulayırıq.
Yaşasın Azərbaycan əsgəri!
Yaşasın Azərbaycan xalqı!
Qarabağ Azərbaycandır!”.
Rac Qasımovdan, Jitomir, Ukrayna
“Cənab Ali Baş Komandan.
2020-ci il sentyabrın 27-dən Qarabağ cəbhəsində başlayan erməni təxribatları bizləri - Ukraynanın Jitomir şəhərindəki azərbaycanlıları da çox narahat edir. Bu, Ermənistan silahlı qüvvələrinin cəbhəyanı ərazilərdə mülki əhalini və obyektlərini atəşə tutmasının qəsdən və hədəflənmiş növbəti təxribatıdır. Lakin Sizin rəhbərliyinizlə və göstərişinizlə Azərbaycan Ordusu cəbhəboyu zonada Ermənistan silahlı qüvvələrinə dağıdıcı zərbə vurur. Milli Ordumuz günü-gündən cəbhədə irəliləyərək erməni təxribatçılarını torpaqlarımızdan çıxmağa məcbur edir.
Cənab Prezident, Siz daim dünya dövlətlərinə, beynəlxalq təşkilatlara çağırış edərək, regionda sülh və sabitliyin təmin olunması üçün Ermənistan dövlətindən işğal etdiyi Azərbaycan torpaqlarını dərhal azad etməsini tələb edirdiniz. Lakin Ermənistan hər zaman sülh danışıqlarına məhəl qoymayaraq qeyri-konstruktiv mövqe nümayiş etdirirdi. Bu gün isə Sizin düşünülmüş və qətiyyətli addımlarınızın nəticəsini görürük və bütün bunlar bizi hədsiz dərəcədə sevindirir.
Möhtərəm Prezident, Sizin daxili və xarici siyasətinizi dəstəkləyir, əldə olunan uğurlara görə Sizi və xalqımızı təbrik edirik”.
Erkan Cindən, Düzcə, Türkiyə
Hər şeydən əvvəl Allahdan şəhid zirvəsinə yüksələn Azərbaycan əsgərlərinə və mülki insanlara rəhmət diləyirəm. Allah şəhidlərimizin kədərli ailələrinə, xüsusən də Sizə və bütün Azərbaycan xalqına səbr versin. Yaralılara isə tezliklə şəfa tapmalarını arzulayıram. Xalqınızın dərdini, kədərini qəlbimizdə hiss edirik.
Əcdadların əsl türk olaraq Osmanlı İmperatorluğunun vaxtından bu günə qədər eyni yerdə ləyaqətlə yaşamışdır.
Hazırda Türkiyə Respublikasına xidmət edən bir dövlət məmuruyam. Müxtəlif səbəblərdən iki dəfə Azərbaycana, yəni Bakıya gəlmişəm və bunun sayəsində Azərbaycan coğrafiyasını və xalqınızı yaxından tanımaq fürsəti tapmışam. Mən bir çox azərbaycanlı dost və qardaş qazanan xoşbəxt türklərdənəm. İstəyirəm ki, bu müharibədə Azərbaycan xalqının haqlı mübarizənizdə sonacan yanınızda olduğumu biləsiniz.
Həm də istəyirəm biləsiniz ki, razılığınız olduğu halda hər cür kömək üçün Azərbaycana gəlməyə və verəcəyiniz istənilən vəzifəni yerinə yetirməyə hazıram. Lazım gələrsə, cəbhədəki əsgərlər qardaşlarımız üçün yemək və su, ehtiyac olsa, kürəyimdə güllə daşıyıram və ya onlar üçün səngərlər qazaram.
"Bir millət, iki dövlət" ifadəsi mənim üçün sonsuza qədərdir.
Allah Azərbaycan xalqının yar və yardımçısı olsun”.
Dilbər İsayevadan, Zaqatala, Azərbaycan
“Hörmətli Ali Baş Komandan, əziz Prezidentimiz.
Şanlı ordumuz düşmən tapdağı altında olan torpaqlarımız uğrunda gedən döyüşlərdə şücaət göstərərək bir çox yaşayış məntəqəsini işğaldan azad etmişdir. Cəbrayıl, Füzuli və Zəngilan şəhərinin azad edilməsi Şuşaya və Xankəndiyə gedən yolları açıb.
Dövlət və xalqımızın Qələbə sevinci ilə yaşadığımız bu günlər bütövlükdə Azərbaycanımızın dövlətçilik tarixinə qızıl hərflərlə yazılan günlərdir.
Mübariz Atakişiyevdən, Ağcabədi, Azərbaycan
Mən 70 yaşlı idrakla dərk edən bir insan kimi Sizin siyasətinizi və qətiyyətli mövqeyinizi dəstəkləyirəm. Ordumuzda olan ruh yüksəkliyi, xalqımızın Sizi dəstəkləməsi məni sevindirir, yaşamaq eşqimi artırır. Bu yaşımda Ordunuza və Sizə dayaq oluram, bundan özümü xoşbəxt hiss edirəm.
Cənab Prezident, iqtisadiyyatımızı gücləndirdiniz, nizami ordu yaratdınız, qətiyyətli mövqeyinizlə indi də dövlətimizin ərazi bütövlüyünü bərpa edirsiniz. Allahdan bu yolda Sizə və Ordumuza yardımçı olmasını diləyirəm.
Cənab Ali Baş Komandan, bu gün Siz tarix yazırsınız. Tarix Ulu Öndərimiz və Sizin kimi şəxsiyyətləri 100 ildə bir dəfə yetirir.
Qoy ölkəmizə qısqanclıqla yanaşan bütün dövlətlər, şəxslər baxıb utanc hissi keçirsin.
Allahdan bir arzum var ki, Qələbədən sonra Siz Qarabağa gələndə Sizinlə görüşmək mənə nəsib olsun. Bir daha Sizə minnətdarlığımı bildirirəm”.
Rəhimə Allahverdiyevadan, Şabran, Azərbaycan
Mən 76 yaşlı nənə kimi bu məktubu yazmaqla milli azlıqlar - tatların əsgər anaları və nənələri adından Azərbaycan xalqını, Ali Baş Komandanımızı, ordumuzu şanlı qələbələr münasibətilə ürəkdən təbrik edirəm.
Nəhayət, Sizin əmrləriniz və komandanlığınızla torpaqlarımız işğaldan azad olunur. Fəxr edirəm ki, mənim də nəvəm qəhrəman Azərbaycan ordusunun tərkibində Vətənin azadlığı uğrunda döyüşlərdə şücaət göstərir. Mən özümü bütün Azərbaycan Ordusunun əsgərlərinin nənəsi hesab edirəm. Allah əsgərlərimizi qorusun.
Ali Baş Komandanımıza, əsgərlərimizə mərdlik, şücaət, Allahdan cansağlığı arzu edirəm. Bütün xalq Sizin və Ordumuzun arxasındadır.
Uğurlar arzulayırıq, Allah Sizinlə olsun!”.
Vüsal Nəbiyevdən, Bakı, Azərbaycan
İlk növbədə Sizi öz adımdan və ailə üzvlərimiz adından salamlayıram. Mən də bütün Azərbaycan vətəndaşları kimi Sizə öz təşəkkürümü bildirmək istəyirəm.
Mən özüm məcburi köçkün ailəsində doğulmuşam. Atam Xankəndi şəhərində, anam isə Laçın rayonunda anadan olub. Mən özüm Xəzər rayonu Binə qəsəbəsində məcburi köçkün məktəbi olan Laçın rayonunun Bəhmən Səfərəliyev adına tam orta məktəbinin şagirdiyəm. İnşallah, doğma torpaqlarımızı işğaldan tam azad edəcəyik.
Qarabağ bizimdir!
Qarabağ Azərbaycanındır!”.
Rəşid Rəhimovdan, Tovuz, Azərbaycan
Sizin rəhbərliyinizlə rəşadətli Ordumuz əzəli torpaqlarımızı işğaldan azad edir. Mətin, cəsarətli əsgər və zabitlərimiz düşmənin canlı qüvvəsini, hərbi texnikasını darmadağın edirlər.
Qələbələrimizə görə Sizi və xalqımızı ürəkdən təbrik edirəm.
Cənab Prezident, mən hazırda təqaüdçüyəm, lakin uzun müddət Daxili İşlər orqanlarında sabiq polis mayoru rütbəsində çalışmış, Qarabağ döyüşləri iştirakçısı kimi qətiyyətlə deyirəm ki, əmriniz olacağı təqdirdə, ön cəbhəyə gedib igid əsgərlərlə çiyin-çiyinə vuruşmağa hazıram.
Yaşasın Azərbaycan! Qələbə bizimlədir! Qarabağ Azərbaycandır!”
Rəsul İbrahimovdan, Şəmkir, Azərbaycan
Milli Ordumuzun qazandığı bu vacib uğurlar və döyüş meydanındakı qələbələr münasibətilə Sizi təbrik edirəm. Bundan sonra da yeni-yeni qələbələr, uzun ömür, cansağlığı arzulayıram.
Siz Koroğlunun, Babəkin və Şah İsmayılın göstərdikləri qəhrəmanlıqları xalqımızın gözü qarşısında təkrar etdirdiniz. Xalqımız heç vaxt bu cəsur əməllərinizi unutmayacaq.
Cənab Prezident, hələ Tovuz hadisələri baş verən zaman mən 86 yaşlı bir ahıl olmağıma baxmayaraq Sizə müraciət edərək ermənilərə qarşı vuruşmağa hazır olduğumu bildirmişdim. Bu yaşımda yenə həmin fikirdə qalıram. Əmin ola bilərsiniz ki, bütün Azərbaycan xalqı, körpədən tutmuş yaşlı nəslə kimi hamı Sizin arxanızdadır və Sizi dəstəkləyirlər. Nəinki mən, mənim yaşda olan nəslimizin hamısı cəbhəyə gedərək düşmənlə döyüşməyə hazırdır. Biz Sizin əmrinizi gözləyirik!
Hörmətli Prezident, hər bir kəndimizin düşməndən azad edilməsi bizim ömrümüzü uzadır, fərəhimizi artırır, başımızı ucaldır. Arzum budur ki, üçrəngli Bayrağımız tezliklə Şuşada və Xankəndidə dalğalansın.
Müharibə Qələbə ilə başa çatandan sonra respublikamızın daha da çiçəklənməsini arzulayıram”.
Tehran Hüseynovdan, Kürdəmir, Azərbaycan
“Möhtərəm Prezident, cənab Ali Baş Komandan.
Ordumuzun göstərdiyi şücaətə və Sizin qətiyyətli addımlarınıza görə öz adımdan və bütün neftçilər adından Sizə təşəkkürümüzü bildirir, uzun ömür və cansağlığı arzulayırıq.
Apardığınız haqq siyasətində, Vətən savaşında qalib gələcəyimizə bütün qəlbimizlə inanırıq.
İşğaldan azad olunacaq torpaqlarımızın hər bir guşəsində üçrəngli Azərbaycan Bayrağının fəxarətlə dalğalanacağı günü səbirsizliklə gözləyirik.
Qarabağ canda candır, Qarabağ Azərbaycandır!”.
Tərgül Ələsgərovadan, Goranboy, Azərbaycan
“Cənab Prezidentim.
Mən bu məktubumu Sizə bütün Veyisli kənd camaatı adından yazıram. Biz Vətənimizin bu haqlı savaşda qalib gələcəyinə bütün varlığımızla inanırıq. Çünki bizim Sizin kimi qüdrətli və müdrik dövlət başçımız var. Sizə çox güvənirik və hər bir qərarınızı dəstəkləyirik. Əminik ki, uzaqgörən siyasətiniz sayəsində dövlətimiz bütün çətinliklərin öhdəsindən gələcək.
İnşallah, tezliklə Sizdən tam Qələbə xəbərini də alarıq. Yaxşı ki, varsınız və bizim Prezidentimizsiniz.
Allah şəhidlərimizə rəhmət eləsin, Sizi və əsgərlərimizi qorusun!”.
Cəlil Hüseynovdan, Laçın, Azərbaycan
“Azərbaycan xalqının əbədi xilaskarı cənab Prezidentim.
Siz müdrik siyasətinizlə Azərbaycan tarixində heç bir zaman silinməyəcək qəhrəmanlıq salnaməsi yazdınız. Sizin qatı düşmənə qarşı verdiyiniz qətiyyətli əmriniz Azərbaycan xalqının ürəyincə oldu.
Hörmətli Prezident, hamı kimi mən də - 93 yaşlı Cəlil baba da çox sevindim. Sevindim ki, mən öz kəndimi yenidən görəcəyəm, orada həyatımın sonunu yaşayacağam. Arzum budur ki, tezliklə Laçının düşməndən azad edilməsi müjdəsini Sizdən eşidək.
Əziz və sevimli Prezidentimiz, biz laçınlılar Sizinlə çox fəxr edirik. Laçın ağsaqqallıları adından Sizə sonsuz təşəkkürümü bildirirəm. Sizin əzəmətli heykəlinizi Laçın rayonunun ən ucqar zirvəsində görmək biz laçınlıların böyük arzusudur.
Allah Sizi qorusun!”.
Sərfinaz Bayramovadan, Astara, Azərbaycan
“Əziz və hörmətli Prezidentimiz.
Mən bu məktubla nənəmin xahişi ilə həm onun adından, həm də öz adımdan Sizə minnətdarlığımı bildirirəm. 85 yaşlı nənəm Sizin televiziyadakı çıxışlarınızı görəndə sevinci yerə-göyə sığmır və israrla, Sizi bağrına basıb, təşəkkürünü bildirmək üçün görmək istədiyini deyir. Nənəm öz təqaüdündən torpaqlarımız tam azad olandan sonra qurban kəsdirmək üçün pul toplayır.
Bizim üçün çox əzizsiniz, dəyərlisiniz. Biz Sizinlə fəxr edirik, hər şeyə görə çox sağ olun, cənab Prezident.
Allah Sizi qorusun və bizə çox görməsin. Amin”.
Eynullah Abbasovdan, Mingəçevir, Azərbaycan
“Hörmətli Prezident, cənab Ali Baş Komandan.
Sizi Cəbrayıl, Füzuli, Zəngilan şəhərlərinin, həmçinin digər yaşayış məntəqələrimizin mənfur düşmənlərdən azad olunması münasibətilə Mingəçevir şəhər “Tekstil” MMC-nin kollektivinin üzvləri adından təbrik edirəm.
Hər gün aldığımız xoş xəbərlər bizi sevindirir, kollektivimizdə yüksək əhval-ruhiyəyə səbəb olur. Biz daim Sizinləyik və xalqın sədaqətli ogulları kimi arxanızdayıq”.
Əlizamin Sədiyarovdan, Bakı, Azərbaycan
Tarix boyu ölkəmizin azadlığı və qorunması uğrunda yüzlərlə, minlərlə cəsur Azərbaycan övladları şücaət göstərmişlər. Bu gün göstərilən qəhrəmanlıq salnaməsi məhz Sizin - Ali Baş Komandanımızın adı ilə bağlıdır.
İşğal altında olan torpaqlarımızın azad olunması missiyasının bizim nəslin üzərinə düşməsi böyük xoşbəxtlikdir. Mən də bu torpağın oğluyam. Hazırda məhkum həyatı yaşasam da hər gün xəyalən müqəddəs torpaqlarımızın erməni daşnaklarından təmizlənməsi uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edirəm.
Mənim dayım 1992-ci ildə Ağdərə döyüşlərində qəhrəmanlıq göstərərək şəhid olmuşdur. Bu gün mən həmin yerlərdə dayımın qəhrəmanlığını təkrar etmək arzusundayam.
Bu arzum həyata keçsə canla, başla Vətənə oğul olar, torpaqlarımızın azad olunmasında iştirak edərəm.

President of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Ilham Aliyev continues to receive letters.
From Etem Bulut, Shanli Urfa, Türkiye
I salute You on behalf of all the citizens of my country, congratulate You on Your achievements, and would like to offer our condolences for Your martyrs.
May God help You and may Your sword ever be sharp against the enemy. God willing, our prayers for You are accepted.
Our hearts beat along with You all, our dear Azerbaijan, and we always stand by You.
I am an artist from Shanli Urfa. My children and I are always at Your command. We eagerly look forward to the news of Azerbaijan’s complete victory. Not only Azerbaijan, but the entire Türkiye will rejoice at the news.
May the Lord ever be on Your side, protect our soldiers and prevent the enemy trickery!
We love You very much, we love Azerbaijan, Karabakh belongs to us!’
From Garibshah Feyzullayev, Makiivka, Ukraine
We are grateful to You for the good news You have bestowed upon all Azerbaijanis and the entire world. May God gift You with a long healthy life. We wish You success in Your tireless work for the welfare of Azerbaijani people.
Long live Azerbaijani soldier!
Long live the people of Azerbaijan!
Raj Gasimov, Zhytomyr, Ukraine
‘Mr. Supreme Commander-in-Chief,
We, the Azerbaijanis in Zhytomyr, are also extremely disturbed with the Armenian provocations on the Karabakh front of 27 September 2020. The Armenian armed forces are once again deliberately targeting the civilian population and infrastructure in the frontline areas. However, the Azerbaijani Army is dealing a devastating blow to the Armenian armed forces at the frontline under Your leadership and instruction. Our Army advances every day, thus banishing the Armenian provocateurs from our lands.
Mr. President, you had time and again called on world states and international organizations and demanded that the Armenian state immediately withdraw from the occupied Azerbaijani lands to ensure peace and stability in the region. Armenia, however, has always disregarded peace talks, displaying a destructive position. We now reap the products of Your wise and resolute steps, which makes us all extremely happy.
Honourable President, we support Your domestic and foreign policy and congratulate You and our people on all these achievements.’
From Erkan Jin, Duzce, Türkiye
I would like to start with asking God for peace for the souls of Azerbaijani soldiers and civilians, who have risen to martyrdom. May Allah bestow patience to the grieving families of the martyrs, You personally, and all the people of Azerbaijan. I wish the injured a speedy recovery. We feel the pain and sorrow of Your people in our hearts.
I am currently a civilian servant in the Republic of Türkiye. I have visited Baku, Azerbaijan, twice for various reasons and had the opportunity to explore the people and geography of Azerbaijan. I am one of the lucky Turks, who have gained many Azerbaijani friends and brothers. I would like You to know that I stand with You until the very end in Your righteous cause.
I would also like to inform You that I am ever ready to come to Azerbaijan and fulfil any tasks You might give me, should You agree so. I can carry food and water for our brotherly soldiers at the frontline, even carry bullets on my back and dig trenches.
‘One nation, two states’ is a motto I live by.
May God always help the people of Azerbaijan.’
From Dilbar Isayev, Zagatala, Azerbaijan
‘Dear Supreme Commander-in-Chief, our dearest President,
Our glorious army has demonstrated true heroism in the battles for the recovery of our lands from enemy foothold and liberated many settlements from occupation. The recovery of Jabrayil, Fuzuli and Zangilan is now paving the road to Shusha and Khankendi.
These days are full of joy of victory for our state and people will forever go down in golden letters in the history of Azerbaijani statehood.
From Mubariz Atakishiyev, Aghjabadi, Azerbaijan
As a person who has lived in this world for 70 years, I support Your policy and resolute stance. I am overjoyed with the boosted morale among the servicemen and the support our people have given You. This fuels my love for life. I support You and our army at this age and feel extremely happy.
Mr. President, You have built a robust economy and a regular army. Now You are restoring the territorial integrity of our state through Your decisive position. I ask God to help You and our army on this path.
Mr. Supreme Commander-in-Chief, You are making history. Personalities like You and our Great Leader only come about once in a century.
May all the envious states and people feel ashamed, seeing what You have built.
My only wish from God is to be lucky enough to meet You when You arrive in Karabakh after our Great Victory. I thank You once again.’
From Rahima Allahverdiyeva, Shabran, Azerbaijan
With this letter, I, a 76-year-old-grandmother, would like to heartily congratulate the people of Azerbaijan, our Supreme Commander-in-Chief, and our army on the glorious victories on behalf of all the mothers and grandmothers of Tat soldiers, one of our numerous national minorities.
Our lands are recovered from occupation at last through Your orders and command. I am proud that my grandson is demonstrating true heroism in the battles within the Azerbaijani army for the freedom of our Motherland. I consider myself a grandmother to all our soldiers. May God protect them all.
I wish courage, bravery, and good health from God Almighty to our Supreme Commander-in-Chief and our soldiers. The entire nation stands behind You and our army.
We wish You success. May God be ever with You!’
From Vusal Nabiyev, Baku, Azerbaijan
I salute You on behalf of my family and myself. I would like to express my utmost gratitude to You. It is how all the Azerbaijani citizens feel at the moment.
I was born to a family of IDPs. My father was born in Khankendi, and my mother in Lachin. I am a student at the Bahman Safaraliyev Secondary School for Lachin, a school for IDPs in the Bina settlement in Khazar. God willing, we will completely recover our native lands from occupation.
Karabakh belongs to us!
From Rashid Rahimov, Tovuz, Azerbaijan
Or valiant army is liberating our ancient lands from occupation under Your leadership. Our brave, resolute soldiers and officers are destroying the enemy manpower and military equipment.
I heartily congratulate You and our people on all our victories.
Mr. President, I am currently retired. But as a former police major at the Internal Affairs bodies and a participant in the Karabakh battles, I say resolutely that I am ever ready to leave for the frontline and fight along our brave soldiers, should You give the order.
Long live Azerbaijan! Victory belongs to us! Karabakh is Azerbaijan!’
From Rasul Ibrahimov, Shamkir, Azerbaijan
I congratulate You on the important successes by our National Army and victories on the battlefield. I wish You new victories and a long, healthy life.
You repeat the heroism of Koroghlu, Babek, and Shah Ismail right before the eyes of our people, who will never forget Your bravery.
Mr. President, despite being an 86-year-old man, I appealed to You, saying I was ready to fight the Armenians during the Tovuz events. I remain of the same opinion. You can be sure that the entire Azerbaijani nation, from 7 to 70, stands behind You and support You. Not only me, but the entire generation of my age is also ready to the frontline to fight the enemy. We await Your order!
Dear President, every liberated village prolongs our lives, makes us happy, and lets us walk with our heads high. My only wish is to see our tricolour flag undulate proudly in Shusha and Khankendi.
I wish to see our state flourish further as we end the war in Victory.’
From Tehran Huseynov, Kurdamir, Azerbaijan
‘Dear President, Mr. Supreme Commander-in-Chief,
I thank You on behalf of all oil workers, including me, on the bravery demonstrated by our army and Your resolute steps. We wish You a long and healthy life.
We wholeheartedly believe that we will win our Patriotic War we fight for the righteous cause.
We cannot wait for the day when the Azerbaijani tricolour flag will undulate proudly in every corner of our lands, recovered from occupation.
Karabakh is the heart beating in our chests. Karabakh is Azerbaijan!’
From Targul Alasgarova, Goranboy, Azerbaijan
‘My dearest President,
I write this letter to You on behalf of the entire community of Veyisli village. We wholeheartedly believe that our Motherland will win in this war for justice because we have a powerful and wise head of state like You. We trust You with all our hearts and support every decision You make. We are sure that Your visionary policy will rid our state of all challenges.
God willing, You will soon deliver the news of full victory to us. We are happy that You are with us and that You are our President.
May the souls of our martyrs rest in peace. May God protect You and all our soldiers!’
From Jalil Huseynov, Lachin, Azerbaijan
‘Mr. President, the eternal saviour of the people of Azerbaijan,
Your wise policy has entered the heroic annals that will never be erased from the history of Azerbaijan. The people of Azerbaijan have openheartedly welcomed Your resolute order against the enemy.
Dear President, I, 93-year-old Grandpa Jalil, rejoice like all the people of Azerbaijan. I am so happy that I will see my village again and spend the last years of my life there. My dearest wish is for You to deliver the news of the liberation of Lachin.
Our dear and beloved President, we, the people of Lachin, are very proud of You. I would like to express our endless gratitude on behalf of the Lachin elders. It is our dream to see Your magnificent statue on the highest peak in Lachin.
God bless You!’
From Sarfinaz Bayramova, Astara, Azerbaijan
‘Our dearest and respected President,
I am writing this letter upon a request from my grandmother and would like to express our gratitude to You. My 85-year-old grandmother is overjoyed every time she sees Your speeches on TV and insists on seeing and hugging You to express her utmost gratitude. She is also saving her pension to cut a sacrificial animal when we liberate all our lands.
You are very valuable and dear to us all. We are proud of You and thank You very much for everything, Mr. President.
May God ever protect and bless You. Amen.’
From Eynullah Abbasov, Mingachevir, Azerbaijan
I congratulate You on behalf of the staff at Mingachevir Textile LLC on the recovery of Jabrayil, Fuzuli, Zangilan and other residential settlements from the hated enemy.
The good news we receive daily makes us extremely happy, boosting morale among the staff. We are ever with You and stand beside You as loyal sons of our nation.’
From Alizamin Sadiyarov, Baku, Azerbaijan
‘Dear Mr. President!
Thousands of brave children of Azerbaijan have demonstrated true heroism for the freedom and protection of our country throughout history. Our current chronicle of heroism is the product of Your deeds, our Supreme Commander-in-Chief.
We are happy that our generation gets to bear the mission of liberating our lands from occupation. I am also a son of this land. Although I am currently serving my sentence in prison, I dream of participating in the battles for cleansing our holy lands from the Armenian Dashnaks.
My uncle was heroically martyred in the battles for Aghdara in 1992. I so wish to follow in my uncle’s footsteps.
Should this dream of mine come true, I am ready to sacrifice my life for the recovery of our lands as a true son of the Motherland.