Növbəti mərhələdə danışıqların imitasiyasına imkan verilməyəcək
Uzun illər ərzində Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı danışıqların imitasiyası həyata keçirilib. Növbəti mərhələdə danışıqların imitasiyasına imkan verilməyəcək.
Biz beynəlxalq təşkilatlara təqdim etdiyimiz materiallarda beynəlxalq konvensiyaların hansı müddəalarının pozulduğunu göstərmişik. PKK terrorçularının da döyüşlərdə iştirak etməsi ilə bağlı sübutlar var. Ermənistan prezidenti də terrorçuların döyüşlərdə iştirakını etiraf edib. Terrorçulardan istifadə etmək Ermənistanın həmişəki əməlidir.
Ermənistan rəhbərliyi öz əhalisini aldadır, xalqa olmayan hansısa uğurlar haqqında yalan məlumatlar verirlər. Bununla da daxili auditoriyaya müsbət mesaj vermək istəyirlər. Bu, onların ağır durumda olduğunu təsdiq edir.

At next stage, imitation of negotiations won't be allowed
Previously, negotiations over the Nagorno-Karabakh conflict were imitated, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov made the statement during a briefing held on Oct.10
"At the next stage, the imitation of negotiations won't be allowed," he noted.
According to him, materials on terrorists' participation in hostilities on the side of Armenia have been collected, and these materials have been presented to the embassies of different countries and relevant international organizations.
“In the materials submitted to international organizations, we specifically indicated the violated provisions of international conventions. PKK members also took part in the battles within Armenian armed forces. Armenia's president also admitted the participation of terrorists in the battles. Armenia has always used terrorists," added the minister.