Azərbaycan Ordusunun həyata keçirəcəyi bütün əks-həmlələrin doğuracağı nəticələrə görə tam məsuliyyət Ermənistanın siyasi-hərbi rəhbərliyinin üzərindədir
Bu gün Azərbaycan Silahlı Qüvvələri öz suveren torpaqlarında mülki əhalini müdafiə etmək üçün beynəlxalq hüququn norma və prinsipləri çərçivəsində və özünün beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində ərazi bütövlüyünü təmin etmək üçün legitim hərbi mübarizə aparır. Bu xüsusda, biz Ermənistanı beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə əməl etməyə, BMT Təhlükəsizlik Şurasının müvafiq qətnamələrinin tələblərinə uyğun olaraq işğalçı qüvvələrini Azərbaycanın işğal olunmuş bütün ərazilərindən tam, dərhal və qeyd-şərtsiz çıxarmasını tələb edirik.
Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Ermənistan silahlı qüvvələrinin başlatdığı təcavüzə cavab olaraq həyata keçirəcəyi bütün əks-həmlələrin doğuracağı nəticələrə görə tam məsuliyyət Ermənistanın siyasi-hərbi rəhbərliyinin üzərindədir.

Leadership of Armenia is entirely responsible for consequences of counter-offensive measures
Today, the Azerbaijani Armed Forces are waging a legitimate military struggle to protect the civilian population in their sovereign lands within Within its internationally recognized borders
The Azerbaijani Ministry of Foreign Affairs calls on Armenia to follow the norms and principles of international law, including obligations under international humanitarian law, and fulfill the requirements of the UN Security Council resolutions on the immediate, complete and unconditional withdrawal of troops from the occupied territories of Azerbaijan.
“We repeat that the leadership of Armenia is entirely responsible for the consequences of the counter-offensive measures to be carried out to ensure the security of settlements in the hinterland of Azerbaijan,”