Litva Dağlıq Qarabağdakı gərginlikdən narahatdır
Litvalı nazir Linas Linkeviçyus bölgədə gərginliklə bağlı narahatlığını ifadə edərək atəşkəsə riayət olunmasının vacibliyini vurğulayıb.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin Ermənistan tərəfinin yeni hərbi təcavüzünə cavab olaraq ölkəmizin beynəlxalq səviyyədə tanınmış sərhədləri çərçivəsində əks-həmlələr həyata keçirdiyini bildirib.
Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın mülki şəxslərini və obyektlərini hədəfə aldığını litvalı həmkarının diqqətinə çatdıran C.Bayramov bunun beynəlxalq humanitar hüququn növbəti dəfə kobud şəkildə pozulması olduğunu vurğulayıb.
Həmçinin bölgədə davamlı sülhün və təhlükəsizliyin təmin edilməsi üçün Ermənistanın işğalçı siyasətinə son qoyulmasının zəruriliyi vurğulanıb.

Azerbaijan`s Foreign Minister Jeyhun Bayramov has had a telephone conversation with Minister of Foreign Affairs of Lithuania Linas Linkevicius.
The Latvian FM expressed his country`s concern over the ongoing tension in the region and stressed the importance of observing the ceasefire.
Minister Bayramov noted that the Azerbaijani armed forces were carrying out a counter-offensive operation within its internationally recognized borders in response to the new military aggression of Armenia.
The minister said the Armenian armed forces continued to target Azerbaijani civilians and civilian facilities, stressing that this is yet another gross violation of international humanitarian law.
The sides stressed the importance of putting an end to Armenia`s policy of occupation to ensure the lasting peace and security in the region.