Xaçmazlı könüllülər cəbhəyə böyük coşqu ilə yola salınıblar
Səfərbərlik və Hərbi Xidmətə Çağırış üzrə Dövlət Xidmətinin Xaçmaz rayon şöbəsinin qarşısında könüllülərin cəbhəyə yola salınması zamanı böyük coşqu yaşanıb.
Qardaşı oğlunu cəbhəyə yola salan Ağakişi Bədirov böyük qürur hissi keçirdiyini bildirib. “Bir əmi kimi fəxr edirəm. Vətənimiz dardadır. Torpaqlarımızı biz almasaq, kim alacaq? Gənclərimizə uğurlar arzulayıram. Qələbə ilə qayıtsınlar. Qalib gələcəyimizə də yüz faiz inanıram”, - deyə A.Bədirov bildirib.
Oğlunu döyüşə yola salan İmran Babayev xalqımızda daha səbir qalmadığını deyib. “Otuz ildir dözürük. Bəsdir daha. Övladlarımız döyüşərək torpaqlarımızı geri almaq əzmindədirlər. İnşallah, mənfur düşmənin başını əzəcəyik”, - deyə İ.Babayev söyləyib.
Könüllü çağırışçı Əbülfəz Fətullayev: “Cəbhəyə yollanmaqdan qürür duyuram. Vətənimi müdafiə etmək üçün gedirəm. Canım fəda olsun Vətənimə. Könüllü yazılmışdım. İnşallah qələbə ilə qayıdacağam!”
Nəvəsini yola salan Cəmilə Məhəmmədova bütün döyüşçülərimizə cansağlığı, qələbə arzulayıb. “Əsgərlərimiz Vətəni qoruduğu kimi, Allah da onları qorusun. Qələbə xəbəri ilə qayıtsınlar. Neçə gündür televizorun qarşısındayam. Xəbərləri həyəcanla izləyirəm”, - deyə Cəmilə nənə söyləyib.
Könüllülər işğal altındakı torpaqlarımızı Azərbaycan Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə düşmən tapdağından azad edəcəklərinə söz veriblər.
Xaçmazlı könüllülər böyük coşqu, alqış sədaları və “Əsgər marşı” sədaları altında cəbhəyə yola salınıb.

Добровольцы из Хачмаза с энтузиазмом отправились на фронт
Перед Хачмазским региональным отделением Государственной службы по мобилизации и призыву на военную службу наблюдалось большое волнение среди на провожающих добровольцев на фронт.
Агакиши Бадиров, провожающий на фронт своего племянника, сказал, что очень горд этим. "Я горжусь как дядя. Наша Родина в беде. Если мы не отвоюем наши земли, кто это сделает? Желаю успехов нашей молодежи. Пусть вернутся с победой. Я на сто процентов уверен, что мы победим!», - сказал Бадиров.
Имран Бабаев, отправивший своего сына на войну, сказал, что у наших людей больше нет терпения. "30 лет уже терпим. Довольно. Наши дети полны решимости сражаться и вернуть наши земли. Надеюсь, мы сокрушим ненавистного врага», - сказал Бабаев.
Доброволец Абульфаз Фатуллаев: «Я горжусь тем, что отправляюсь на фронт. Я собираюсь защищать свою Родину. Я готов отдать свою жизнь за Родину. Я записался добровольцем. Надеюсь, я вернусь с победой!»
Прощаясь с внуком, Джамиля Мухаммедова пожелала всем нашим бойцам здоровья и вернуться с победой. «Пусть Аллах защитит нашу страну, как наши солдаты защищают ее. Пусть они вернутся с вестью о победе. Я смотрю телевизор все эти дни. Я с волнением смотрю новости с фронта», - сказала Джамиля ханум.
Добровольцы пообещали освободить оккупированные земли от врага под руководством Президента Азербайджана, Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева.
Добровольцы из Хачмаза были отправились на фронт с большим энтузиазмом, под аплодисменты и «Солдатский марш».