Gürcüstanda yaşayan soydaşlarımız Azərbaycana dəstək aksiyası keçiriblər
Əvvəlcə şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub. Aksiyada çıxış edənlər Azərbaycan Ordusunun qələbəsindən danışıb, erməni işğalı altındakı torpaqlarımızın tezliklə azad olunacağına əminliklərini bildiriblər.
Çıxışlarda vurğulanıb ki, Gürcüstanda yaşayan soydaşlarımız, xüsusən də gənclərimiz bu ağır və çətin, həm də şərəfli bir gündə Azərbaycan Prezidentinin ətrafında sıx birləşib, ehtiyac yarandığı halda Qarabağ, tarixi Vətənimiz uğrunda döyüşməyə hazırdırlar.
Sonra aksiya iştirakçıları Azərbaycanın Gürcüstandakı səfirliyinədək yürüş ediblər.
Yolboyu iştirakçılar əllərində Azərbaycanın, Gürcüstanın və Türkiyənin bayraqlarını dalğalandırıb, “Qarabağ bizimdir, bizim olacaq!”, “Azərbaycan, biz səninləyik!”, “Vur keç səngəri, Azərbaycan əsgəri!” şüarları səsləndiriblər.
Səfirliyin binasının qarşısında Azərbaycanın dövlət himni oxunub.
Səfirliyin birinci katibi Anar Rəsulov aksiya iştirakçıları ilə görüşüb, nümayiş etdirdikləri dəstəyə görə Azərbaycan dövləti adından onlara təşəkkür edib.
Diplomat diqqətə çatdırıb ki, Azərbaycan Ordusu zəfər çalmaqda davam edir. Silahlı Qüvvələrimiz uğurlu əməliyyatlar aparır. Azərbaycan əsgəri işğal altında olan bütün torpaqlarımızı azad edəcək.

Наши соотечественники, проживающие в Грузии, провели акцию в поддержку Азербайджана
28 сентября наши соотечественники, проживающие в Грузии, провели акцию в поддержку Азербайджанской Армии.
Акция началась в парке Гейдара Алиева в центре Тбилиси.
Шествие, начавшееся в парке имени Гейдара Алиева, завершилось перед зданием посольства Азербайджана в Грузии. Участники акции скандировали лозунги в поддержку Азербайджана и Вооруженных сил Азербайджана
Перед зданием посольства участники акции почтили минутой молчания память наших военнослужащих, погибших в борьбе за территориальную целостность Азербайджана.
Первый секретарь посольства Анар Расулов встретился с участниками акции и от имени Азербайджана поблагодарил их за поддержку.
Дипломат отметил, что азербайджанская армия продолжает одерживать победы в Отечественной войне, и сказал: «Наши вооруженные силы проводят успешные боевые операции. Азербайджанские солдаты освободят все наши оккупированные земли».