Gürcüstanda yaşayan soydaşlarımız Azərbaycana dəstək aksiyası keçiriblər
Əvvəlcə şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub. Aksiyada çıxış edənlər Azərbaycan Ordusunun qələbəsindən danışıb, erməni işğalı altındakı torpaqlarımızın tezliklə azad olunacağına əminliklərini bildiriblər.
Çıxışlarda vurğulanıb ki, Gürcüstanda yaşayan soydaşlarımız, xüsusən də gənclərimiz bu ağır və çətin, həm də şərəfli bir gündə Azərbaycan Prezidentinin ətrafında sıx birləşib, ehtiyac yarandığı halda Qarabağ, tarixi Vətənimiz uğrunda döyüşməyə hazırdırlar.
Sonra aksiya iştirakçıları Azərbaycanın Gürcüstandakı səfirliyinədək yürüş ediblər.
Yolboyu iştirakçılar əllərində Azərbaycanın, Gürcüstanın və Türkiyənin bayraqlarını dalğalandırıb, “Qarabağ bizimdir, bizim olacaq!”, “Azərbaycan, biz səninləyik!”, “Vur keç səngəri, Azərbaycan əsgəri!” şüarları səsləndiriblər.
Səfirliyin binasının qarşısında Azərbaycanın dövlət himni oxunub.
Səfirliyin birinci katibi Anar Rəsulov aksiya iştirakçıları ilə görüşüb, nümayiş etdirdikləri dəstəyə görə Azərbaycan dövləti adından onlara təşəkkür edib.
Diplomat diqqətə çatdırıb ki, Azərbaycan Ordusu zəfər çalmaqda davam edir. Silahlı Qüvvələrimiz uğurlu əməliyyatlar aparır. Azərbaycan əsgəri işğal altında olan bütün torpaqlarımızı azad edəcək.

Our Compatriots Living in Georgia Organized a Support Rally for Azerbaijan
Our compatriots in Georgia held a support rally for the Azerbaijani Army on 28 September. The event started in Heydar Aliyev Park in downtown Tbilisi, paying tribute to our martyrs with a minute’s silence. The speakers at the rally talked of the victories of the Azerbaijani Army and expressed their confidence that our lands will soon be recovered from Armenian occupation.
They all noted that our compatriots in Georgia, especially the youth, stand united by the President of Azerbaijan on this difficult, yet honourable day, and are all ready to join the battles for Karabakh, our historical Motherland, when necessary.
The rally participants then marched toward the Azerbaijani embassy in Georgia. They waved the flags of Azerbaijan, Georgia, and Turkey along the way, as they chanted ‘Karabakh is and will be ours!’, ‘Azerbaijan, we are with you!’, ‘Cross the trench, Azerbaijani soldier!’.
They sang the national anthem of Azerbaijan in front of the embassy building. Anar Rasulov, the first secretary to the ambassador, met with the participants of the action and thanked them on behalf of the Azerbaijani state for their support.
The diplomat noted that the Azerbaijani Army continues to triumph. Our Armed Forces are conducting successful operations and will soon liberate all our occupied lands.