Prokurorluq Zəngilanda Azərbaycan Bayrağı qaldırılan yer barədə məlumat yayıb
20 oktyabr 2020-ci il tarixdə kütləvi informasiya vasitələri və sosial şəbəkələrdə Zəngilan şəhəri və ətraf əraziləri işğaldan azad olunaraq Azərbaycan bayrağının Zəngilanda qaldıran hərbçilərimizin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevə video müraciəti yayımlanıb.
Azərbaycan Respublikası Baş Prokurorluğunda aparılmış araşdırmalarla müəyyən olunub ki, önündə müqəddəs bayrağımızın dalğalandırıldığı inzibati bina Zəngilan rayon prokurorluğunun inzibati binası kimi 1991-ci ildə tikilərək istifadəyə verilib.
Həmin binada fəaliyyət göstərmiş prokurorluq əməkdaşları, o cümlədən veteranlar fərəh və sevinc hissi ilə binanın Zəngilan rayon prokurorluğunun inzibati binası olduğunu təsdiq ediblər.
Azərbaycan Respublikası Prokurorluğunun əməkdaşları bütün torpaqlarımızın Ali Baş Komandanın rəhbərliyi altında işğaldan azad olunacağına inanır, işğaldan azad olunmuş şəhər və rayonlarımızda fəaliyyətlərini davam etdirəcəkləri günü səbrsizliklə gözləyir.

Prosecutor's Office releases information about place where Azerbaijani flag was hoisted in Zangilan
On October 20, 2020, mass media and social networks published a video appeal to the President of the Republic of Azerbaijan, Commander-in-Chief, Mr. Ilham Aliyev by the Azerbaijani servicemen who liberated the city of Zangilan and surrounding areas from occupation and hoisted the flag of Azerbaijan in Zangilan.
The General Prosecutor's Office of the Republic of Azerbaijan revealed that the building in front of which our holy flag was hoisted, was built and put into use in 1991 as the administrative building of the Zangilan district prosecutor's office.
The employees of the Prosecutor's Office of the Republic of Azerbaijan believe that all the Azerbaijani lands will be freed from occupation under the leadership of the Commander-in-Chief