Düşmənin Tərtərdə dəfn mərasimi zamanı qəbiristanlığı atəşə tutması nəticəsində 3 nəfər həlak olub, 5 nəfər xəsarət alıb
Ermənistanın silahlı qüvvələri 10 oktyabr 2020-ci il tarixdə saat 12:00-dan etibarən elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini, o cümlədən 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyalarının əsas norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozmaqla dinc mülki əhalimizə qarşı cinayət əməllərini törətməkdə davam edir.
Bu gün saat 13 radələrində düşmən tərəfin silahlı birləşmələri tərəfindən Tərtər şəhər qəbiristanlığının dəfn mərasimi keçirilərkən qəsdən ağır artilleriyadan intensiv atəşə tutulması nəticəsində həmin zaman orada olan şəhər sakinləri 1989-cu il təvəllüdlü Orucov Pərviz Novruz oğlu, 1962-ci il təvəllüdlü Rüstəmov Vasif Bahadur, oğlu 1988-ci il təvəllüdlü Zamanov Şakir Xasay oğlu və Əmirov İsgəndər Yelmar oğlu həlak olub, Məmmədov Fizuli Əli oğlu, Allahverdiyev Elsevər Vəli oğlu, Əmirov Nofəl Yelmar oğlu və Qəzənfərli Rəfael Qəzənfər oğlu isə müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdiriliblər.

Azerbaijani Prosecutor General's Office disseminates information in connection with shelling of funeral procession in Tartar
As reported earlier, the Armenian armed forces continue terrorist acts against our civilian population grossly violating the requirements of the humanitarian ceasefire declared on October 10th, 2020 at 12:00, including norms and principles of the Geneva Conventions (1949).
Today, at about 13 pm, deliberate artillery shelling of Terter city cemetery during the funeral ceremony resulted in numerous civilian casualties. As a result, the city residents who were there at the time - Orujov Parviz Novruz, born in 1989, Rustamov Vasif Bahadur, born in 1962 Zamanov Shakir Khasay, born in 1988 and Amirov Isgandar Yelmar were killed. Mammadov Fizuli Ali, Allahverdiyev Elsevar Vali, Amirov Nofal Yelmar and Gazanfarli Rafael Gazanfar were hospitalized with various injuries.