Düşmənin Tərtər rayonunun yaşayış məntəqələrini atəşə tutması nəticəsində 8 nəfər xəsarət alıb
Ermənistanın silahlı qüvvələri 10 oktyabr 2020-ci il tarixdə saat 12:00-dan etibarən elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini, o cümlədən 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyalarının əsas norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozmaqla dinc mülki əhalimizə qarşı terror əməllərini davam etdirir.
14.10.2020-ci il tarixdə səhər saatlarından başlayaraq düşmən tərəfin silahlı birləşmələri tərəfindən Tərtər rayonu müxtəlif istiqamətlərdən intensiv raket və ağır artilleriyadan atəşə tutulub.
14.10.2020-ci il tarixdə saat 10 radələrində Tərtər rayonu ərazisində kənd orta məktəbinin həyətinə mərmi düşməsi nəticəsində Tərtər rayon İcra Hakimiyyəti başçısının Düyərli kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsi 1971-ci il təvəllüdlü Zeynalov Ramiz Surxay oğlu, Əsgərli kənd inzibati ərazi dairəsi üzrə nümayəndəsi 1966-cı il təvəllüdlü Əhmədov Kamran Vəliyəddin oğlu, kənd sakinləri 1976-cı il təvəllüdlü Əliyev Mətləb Cəmşid oğlu, 1987-ci il təvəllüdlü Əhmədov Xəyyam Məhəmməd oğlu, 1965-ci il təvəllüdlü İbrahimov İlqar İbrahim oğlu, 1996-cı il təvəllüdlü Ağazadə Firdovsi Alim oğlu və 1960-cı il təvəllüdlü Süleymanov Ağa Süleyman oğlu müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Bundan başqa, “Azərbaycan Televiziya və Radio Verilişləri” QSC-nın (Aztv) cəbhəboyu zonaya ezam olunmuş əməkdaşı 1983-cü il təvəllüdlü Qəmbərov Namiq Malik oğlu Ermənistanın mülki əhaliyə qarşı törətdiyi təxribatları dünya ictimaiyyətinə çatdırarkən televiziyanın xidməti avtomobilinin atəşə tutulması nəticəsində müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilmiş, avtomobilə isə ciddi ziyan dəyib.

As a result of Armenian terror 8 more civilians injured
As reported earlier, blatantly violating the requirements of the humanitarian ceasefire declared on October 10th, 2020 at 12:00, including norms and principles of the Geneva Conventions (1949), the Armenian armed forces continue terrorist acts against our civilian population.
From the early morning on October 14th Terter district came under intense rocket and heavy artillery fire from various directions.
On October 14th at about 10 am a shell falling on the yard of a rural secondary school in the territory of Terter district resulted in hospitalization with miscellaneous wounds of Zeynalov Ramiz Surkhay, representative of Terter Executive Power on Duyarli village, born in 1971, Ahmadov Kamran Valiyaddin, representative on Asgarli village, born in 1966. Villagers: Aliyev Matlab Jamshid, born in 1976, Ahmadov Khayyam Mahammad, born in 1987, Ibrahimov Ilgar Ibrahim, born in 1965, Aghazade Firdovsi Alim, born in 1996 and Suleymanov Agha Suleyman, born in 1960, were also hospitalized with varying degrees of injuries.
In addition, Gambarov Namig Malik (born in 1983), an employee of the Azerbaijan Television and Radio Broadcasting CJSC (Aztv) seconded to the frontline zone was hospitalized with various injuries as a result of the shooting of a TV service vehicle while bringing the provocations committed by Armenia against the civilian population to the attention of the world community. The car was severely damaged.