Gəncə şəhərində ölənlərin sayı 10-a çatdı
Ermənistan silahlı qüvvələrinin 11.10.2020-ci il tarixdə gecə saat 02 radələrində cəbhə zonasından kənarda yerləşən, Azərbaycan Respublikasının ikinci böyük şəhəri olan Gəncənin mərkəzi hissəsində yerləşən çox mənzilli yaşayış binalarını raket atəşinə tutması nəticəsində 4 qadın olmaqla 9 nəfər həlak olmuş, 35 nəfər yaralanmış, həmçinin 10-dan artıq çoxmənzilli binaya və 100-dən çox müxtəlif təyinatlı obyektlərə ziyan dəyib.
Dərin təəssüf hissi ilə bildiririk ki, 12.10.2020-ci il tarixdə yaralı şəxslərdən biri 1992-ci il təvəllüdlü Əliyeva Günay Zahid qızı müalicə olunduğu xəstəxanada vəfat edib.

Number of casualties in Ganja city reached 10 people
As reported, on October 11th, 2020, at around 2 am, the Armenian armed forces fired rockets at apartment buildings in the central part of Ganja, the second largest city of the Republic of Azerbaijan, located outside the frontline. As a result, 9 civilians, 4 of them women, were killed, and 35 civilians were wounded. More than 10 apartment buildings and above 100 different facilities were extensively damaged.
We deeply regret to inform that on October 12th, one of the wounded, Aliyeva Gunay Zahid, born in 1992, died at the hospital where she was receiving treatment.