Azərbaycan və Rusiyanın baş prokurorları arasında telefon danışığı baş tutub
Oktyabrın 12-də Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru Kamran Əliyevlə Rusiya Federasiyasının Baş prokuroru İqor Krasnov arasında telefon danışığı baş tutub.
Tərəflər iki ölkə arasında hüquqi əlaqələrin səviyyəsindən məmnunluq ifadə edərək cinayət işləri üzrə qarşılıqlı hüquqi yardım və ekstradisiya sahəsində əməkdaşlığı yüksək qiymətləndiriblər.
Baş prokuror Kamran Əliyev 11 oktyabr tarixində gecə saatlarında erməni silahlı qüvvələri tərəfindən Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri olan, döyüş bölgəsinə aidiyyəti olmayan və xeyli uzaqda yerləşən Gəncəyə və onun dinc sakinlərinə qarşı törədilən terror aktı barədə rusiyalı həmkarını məlumatlandırıb.
İqor Krasnov yaranmış vəziyyətlə bağlı narahatlığını ifadə etmiş, münaqişənin qısa zamanda beynəlxalq hüquq normaları çərçivəsində həll olunmasının vacibliyini vurğulayaraq xalqımıza sülh və əmin-amanlıq arzulayıb.
Baş prokurorlar gələcək əməkdaşlığın genişləndirilməsinin vacibliyini vurğulayaraq bu haqda fikir mübadiləsi aparıblar.

Telephone conversation held between Prosecutors General of Azerbaijan and Russia
On October 12th, Kamran Aliyev, the Prosecutor General of the Republic of Azerbaijan, had a telephone conversation with Igor Krasnov, the Prosecutor General of the Russian Federation.
The parties appreciated the level of legal relations between the two countries and highly appreciated cooperation in the field of extradition and mutual legal assistance in criminal matters.
Prosecutor General Kamran Aliyev informed his Russian counterpart about the terrorist attack committed by the Armenian armed forces on the night of October 11th against civilians in Ganja, the second largest city in Azerbaijan, which is far beyond the conflict zone.
Expressing concern over the situation Igor Krasnov stressed the importance of resolving the conflict as soon as possible within the framework of international law and wished our people peace and prosperity.
The General Prosecutors, emphasizing the significance of expanding bilateral cooperation, exchanged views on this issue.