Tərtər rayonunun Kəngərli kəndində top mərmilərinin partlaması nəticəsində bir nəfər xəsarət alıb
Ermənistanın silahlı qüvvələri 10 oktyabr 2020-ci il tarixdə saat 12:00-dan etibarən elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini, o cümlədən 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyalarının əsas norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozmaqla dinc mülki əhalimizə qarşı terror əməllərini davam etdirir.
Bu gün səhər saatlarından başlayaraq düşmən tərəfin silahlı birləşmələri tərəfindən Tərtər, Ağdam və Goranboy rayonu müxtəlif istiqamətlərdən intensiv raket və ağır artilleriyadan atəşə tutulub.
Tərtər rayon Kəngərli kəndində top mərmilərinin partlaması nəticəsində 1970-ci il təvəllüdlü Bəylərov Firudin Kamal oğlu müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.

One person wounded in explosion of artillery shells in Kangarli village
The Armenian military forces continue terrorist acts against Azerbaijani civilian population in gross violation of the humanitarian ceasefire as well as the basic norms and principles of the Geneva Conventions of 1949, according to the Office of the Prosecutor General.
Starting from the morning of October 12, the Armenian military units fired on the Tartar, Aghdam and Goranboy districts with intense missiles and heavy artillery from different directions, it said.
As a result of the explosion of artillery shells in the village of Kangarli, Tartar district, Baylarov Firudin Kamal oglu, born in 1970, was injured, according to the Prosecutor General's Office.