Ermənistan ordusunun Quzanlı qəsəbəsini atəşə tutması nəticəsində dörd nəfər xəsarət alıb
Təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq dinc əhaliyə qarşı terror əməllərini davam etdirir. İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin yaşayış məntəqələri və mülki əhalini hədəfə almaqla 09.10.2020-ci il tarixdə saat 14 radələrindən başlayaraq Ağdam rayonunun Quzanlı qəsəbəsini müxtəlif istiqamətlərdən raket və artilleriya mərmilərindən intensiv atəşə tutub.
09.10.2020-ci il tarixdə saat 14 radələrində Quzanlı qəsəbə sakinləri 1979-cu il təvəllüdlü Hüseynov Əlizamin Cavid oğlu,1978-ci il təvəllüdlü Zeynalov Elçin Əli oğlu,1984-cü il təvəllüdlü Məmmədova Lalə Məhəmməd qızı və 1992-ci il təvəllüdlü Rzayev Elçin Hənifə oğlu qəsəbə ərazisinə mərmi düşməsi nəticəsində müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdiriliblər.

4 Civilians wounded as result of Armenia's attacks on Aghdam
As reported earlier, the military-political leadership of the aggressor Armenia continues terrorist acts against the civilian population in gross violation of the norms and principles of international law.
On October 9 th at about 2 pm targeting the settlements and civilian population Armenian armed forces intensively fired rockets and artillery shells at Guzanli settlement of Aghdam District from various directions. Residents of the settlement - Huseynov Alizamin Javid, born in 1979, Zeynalov Elchin Ali, born in 1978, Mammadova Lala Mahammad,born in 1984 and Rzayev Elchin Hanifa,born in 1992 were hospitalized with various injuries as a result of a shell falling on the territory of the settlement.