Ermənistanın Gəncəni atəşə tutması nəticəsində 5 nəfər həlak olub
İşğalçı Ermənistan Respublikasının silahlı qüvvələri beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini, 1949-cu il tarixli Cenevrə Konvensiyaları və onların Əlavə Protokollarını, habelə 10 oktyabr 2020-ci il tarixdə saat 12:00-dan etibarən elan edilmiş humanitar atəşkəs rejiminin tələblərini pozaraq, Azərbaycanın dinc əhalisini qəsdən hədəfə almaqla yaşayış məntəqələrini ağır artilleriyadan atəşə tutmağa davam edir.
Düşmənin silahlı qüvvələrinin 11.10.2020-ci il tarixdə gecə saat 02 radələrində cəbhə zonasından kənarda yerləşən, Azərbaycan Respublikasının ikinci böyük şəhəri olan Gəncənin mərkəzi hissəsində yerləşən çox mənzilli yaşayış binasını raket atəşinə tutması nəticəsində 5 nəfər həlak olub, 28 nəfər yaralanmış, çoxsaylı mülki infrastruktur obyektlərə külli miqdarda ziyan dəyib.
Hazırda hadisə yerində olan prokurorluq əməkdaşları tərəfindən zərərçəkmiş şəxslərin və zərər dəymiş mülki infrastruktur obyektlərin siyahısının dəqiqləşdirilməsi ilə bağlı istintaq-əməliyyat tədbirləri həyata keçirilir.

Armenian aggressors continue shelling settlements of Ganja from heavy artillery
The armed forces of the occupant Republic of Armenia violated the norms and principles of international law, including the requirements of the 1949 Geneva Conventions and the Additional Protocols to the Convention, as well as the requirements of the humanitarian ceasefire declared on October 10, 2020 at 12 p.m, continues to shell residential areas with heavy artillery, deliberately targeting the civilian population of Azerbaijan.
On October 11, 2020 around 02 a.m a multi-apartment building in Ganja city, the second largest city of Azerbaijan which is located far from the war zone, was subject to heavy shelling by the Armed Forces of the enemy. As a result, 5 people were killed, 28 were injured and numerous civil infrastructure facilities were significantly damaged.
Currently prosecutors and investigators at the scene of the incident are conducting operative investigative measures to clarify the list of victims and damaged civil infrastructure facilities.