Düşmənin ağır artilleriya atəşi nəticəsində Goranboy və Tərtər rayonlarında xəsarət alanlar var
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələri yaşayış məntəqələri və mülki əhalini hədəfə almaqla 09.10.2020-ci il tarixdə saat 18 radələrindən başlayaraq Goranboy və Tərtər rayonlarını müxtəlif istiqamətlərdən raket və artilleriya mərmilərindən intensiv atəşə tutub.
09.10.2020-ci il tarixdə saat 18 radələrində Goranboy rayonun Tapqaraqoyunlu kəndinə düşmən ölkənin silahlı qüvvələri tərəfindən 22 top mərmisinin atılması nəticəsində həmin kənd sakini 1980-ci il təvəllüdlü Mehracov Sənan Yusif oğlu müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Bundan başqa, Tərtər rayonunun inzibati mərkəzinin də eyni zamanda top atəşinə tutulması nəticəsində rayon sakini 1968-ci il təvəllüdlü Fərəcov Müşfiq Təvəkkül oğlu müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.

Armenia, grossly violating the norms and principles of international law, continues to commit terrorist acts against the civilian population, the press service of the Prosecutor General’s Office of Azerbaijan.
From about 18:00 (GMT+4) on October 9, 2020, the armed forces of the occupying country subjected the Goranboy and Tartar districts of Azerbaijan to intensive missile and artillery shelling from various directions.
The shells by the Armenian armed forces fell on the territory of the Tapgaragoyunlu village of the Goranboy district. As a result, a resident of the village Sanan Mehrajov was hospitalized with injuries of varying severity.
Moreover, as a result of an artillery shell hitting the administrative center of the Tartar district, 1968-born resident of the district, Mushfig Farajov received injuries of varying severity, and was also taken to hospital.
At present, prosecutors are carrying out all possible operationally-investigative measures in combat conditions.