Madagiz ətrafındakı hakim yüksəkliklər azad edilib
Oktyabrın 2-də gecə ərzində və səhər saatlarında cəbhənin müxtəlif istiqamətlərində döyüş əməliyyatları davam edib.
Ağdərə istiqamətində qoşunlarımız Madagiz ətrafındakı hakim yüksəklikləri azad edib və bu məntəqəni nəzarətdə saxlayır.
Cəbrayıl-Füzuli istiqamətində qoşunlarımız düşmənin müqavimətini qıraraq onu geri çəkilməyə məcbur edib və irəliləməyə nail olub.
Murov dağı istiqamətində də əməliyyat şəraiti qoşunlarımızın nəzarəti altındadır.
Saat 00:00-dan 07:00-dək düşmənin 5 zirehli və avtomobil texnikası, 3 hərbi infrastruktur obyekti və xeyli sayda şəxsi heyəti məhv edilib.
Əldə edilən digər məlumata əsasən, Ermənistandan işğal olunmuş ərazilərimizə gətirilən erməni könüllüləri döyüşlərin gərginliyi və itkilərinin çox olmasından qorxaraq müxtəlif bəhanələrlə döyüşdən imtina edirlər.
Döyüşlərdə əldə etdiyimiz uğurlar və müxtəlif istiqamətlərdə hakim mövqelərin azad olunması Azərbaycan Ordusunun şəxsi heyətinin yüksək döyüş ruhunu və qələbə əzmini daha da artırır.

On the night and morning of October 2, hostilities continued in different directions of the front.
In the Aghdara direction, our troops liberated the dominant high grounds around Madagiz and control this settlement.
In the Jebrail-Fizuli direction, our troops managed to move forward and broking the enemy's resistance, forced him to retreat.
Our troops also control the operational situation in the direction of Murovdag.
From 00:00 to 07:00 am, 5 armoured vehicles and military vehicles, 3 military infrastructure facilities, and a large number of enemy military personnel were destroyed.
According to other information, the Armenian volunteers who arrived from Armenia to the occupied territories refused to fight under various pretexts, fearing the intensity of hostilities and heavy losses.
Our successes in battles and the liberation of dominant positions in various directions further increase the high fighting spirit and victorious attitude of the military personnel of the Azerbaijan Army.