Bərdə şəhərinin artilleriya atəşinə tutulması nəticəsində 7 nəfər xəsarət alıb
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin yaşayış məntəqələri və silahsızlaşdırılmış zonalar, habelə hərbi hədəf olmayan, aydın görünən və fərqləndirilən obyektlər, o cümlədən mülki əhalini hədəfə almaqla 08.10.2020-ci il tarixdə səhər saat 10 radələrindən başlayaraq Bərdə rayonunu müxtəlif istiqamətlərdən raket və artilleriya mərmilərindən intensiv atəşə tutub.
08.10.2020-ci il tarixdə saat 11 radələrində Bərdə şəhərinin mərkəzində yerləşən “Qədim Bərdə” restoranına raketin düşməsi nəticəsində həmin vaxt orada olan 2 nəfər şəxs müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib, eyni zamanda Bərdə şəhər 5 nömrəli tam orta məktəbin yaxınlığına düşmüş raketlər 5 nəfər şəxsin yaralanmasına səbəb olub, cümlədən məktəbin binasına, çoxsaylı nəqliyyat vasitələrinə külli miqdarda ziyan dəyib.

Seven people injured as a result of Armenia’s artillery shelling of Barda city
As reported earlier, the military-political leadership of the aggressor Armenia continues terrorist acts against the civilian population in gross violation of the norms and principles of international law.
On October 8th starting from 11 am, Armenian armed forces intensively fired rockets and artillery shells at Barda District, targeting settlements and demilitarized zones, as well as non-military clearly visible and distinguishable objects, including the civilian population. .
As a result of a rocket hitting the "Gadim Barda" (Ancient Barda) restaurant in the center of Barda city, two civilians were hospitalized with various injuries. At the same time, rockets falling near the secondary school No. 5 in Barda city resulted in injuring five people, and inflicting excessive damage to the school building and numerous vehicles.