Müdafiə Nazirliyinin Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsində növbəti brifinq keçirilib
Müdafiə Nazirliyinin Beynəlxalq Hərbi Əməkdaşlıq İdarəsi tərəfindən oktyabrın 1-də Azərbaycan Respublikasında akkreditə olunmuş xarici hərbi attaşelər və beynəlxalq təşkilatların ölkəmizdəki nümayəndələri üçün Azərbaycanı qabaqlayıcı tədbirlər görməyə vadar edən hadisələr haqqında brifinq verilmişdir. Əlavə olaraq, işğal olunmuş ərazilərdə həyata keçirilən əməliyyatların gedişatı, düşmən qüvvələrinə vurulmuş ziyan və digər məsələlər haqqında da qonaqlar məlumatlandırılmışdır.
Brifinqdə həmçinin mülki əhali və infrastruktura qarşı yönəlmiş təxribat fəaliyyətləri diqqətə çatdırılmışdır. Qeyd edilmişdir ki, Ermənistan tərəfi beynəlxalq humanitar qanunlara və prinsiplərə məhəl qoymayaraq, məqsədli şəkildə qoşunların qarşıdurma xəttindən xeyli uzaqda olan mülki yaşayış məntəqələrini hədəfə alaraq artilleriya atəşinə tutur.
Əlavə olaraq, sosial media vasitəsilə ermənilərin yaydıqları saxta xəbərlər və həqiqətləri əks etdirməyən məlumatlar barəsində də məlumat verilmişdir.

On October 1, the International Military Cooperation Department of the Ministry of Defense held another briefing for foreign military attachés and representatives of the international organizations accredited in the Republic of Azerbaijan on events that led to preventive measures taken by Azerbaijan. The guests were also informed of the latest operational situation in the occupied territories, damages inflicted on hostile forces and other related issues.
During the briefing, an emphasis was made on the Armenian provocative actions committed against the civilian population and infrastructure. It was underlined that the Armenian side has deliberately targeted and shelled our civilian settlements located far beyond the line of contact of the troops, in ignorance of international humanitarian law and principles.
Additionally, it elaborated on the fake news and false statements circulated by Armenia on social media.