Ermənilər daha bir mülki vətəndaşı öldürdü
Təcavüzkar Ermənistan beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini pozaraq dinc əhaliyə qarşı terror əməllərini davam etdirir.
Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin göstərişi ilə işğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin yaşayış məntəqələri və silahsızlaşdırılmış zonalar, habelə hərbi hədəf olmayan, aydın görünən və fərqləndirilən obyektləri, o cümlədən mülki əhalini hədəfə almaqla 08.10.2020-ci il tarixdə saat 07 radələrində Goranboy rayonun Şahməmmdli kəndini ağır artileriyadan atəşə tutması nəticəsində həmin kənd sakini 1957-ci il təvəllüdlü Quliyeva Türyan Tofiq qızı yaşadığı evdə həlak olub, yaşadığı evə isə maddi ziyan dəyib.
Bundan başqa, düşmən ölkənin silahlı qüvvələri tərfindən 08.10.2020-ci il tarixdə saat 04 radələrində Gəncə şəhərinə raket zərbələri endirilməsi nəticəsində bir neçə mülki obyektə, 1 avtomobilə və bir neçə yaşayış binasına maddi ziyan dəyib.
Hazırda prokurorluq əməkdaşları tərəfindən hadisənin təfərrüatlarının müəyyən edilməsi istiqamətində zəruri istintaq tədbirləri həyata keçirilir.

The leadership of Armenia, grossly violating the norms and principles of international law, continues to terrorize the peaceful population of Azerbaijan.
According to the office, on October 8, 2020 Armenian Armed Forces, deliberately targeting civilians, settlements and demilitarized zones, as well as clearly distinguishable non-military targets, subjected the village of Shahmammadli, Goranboy district to artillery bombardment, as a result of which a civilian Turyan Guliyeva, born in 1957, was killed while in her house.
Moreover, The Armenian Armed Forces once again subjected Azerbaijan's Ganja to rocket fire.
At about 4:00 am (GMT=4) on Oct. 8, Armenian armed forces launched rocket attacks on Ganja, resulting in damage to several civilian objects, one car and a number of residential buildings.
Prosecutor's office employees are carrying out the necessary investigative measures. The public will be additionally informed about the results.