Azərbaycan Ordusu yalnız hərbi obyektlərə zərbə endirir
Ermənistan tərəfi Hadrut və Xocavənd yaşayış məntəqələrində məskunlaşan mülki əhalinin Azərbaycan Ordusunun atəşinə məruz qalması barədə növbəti yalan məlumat yayıb.
Bir daha bildiririk ki, Ermənistan ordusundan fərqli olaraq Azərbaycan Ordusu mülki əhaliyə deyil, yalnız hərbi obyektlərə zərbə endirir.
Bölmələrimiz tərəfindən düşmən işğalı altında olan Hadrut yaşayış məntəqəsindəki Ermənistan silahlı qüvvələrinin 1-ci ümumqoşun ordusunun 18-ci motoatıcı diviziyasının qərargahına, onun tabeliyində olan 1-ci motoatıcı alayının infrastrukturuna və Xocavənddəki 3-cü motoatıcı alayın qərargahına atəş zərbələri endirilib.

Минобороны: Азербайджанская армия наносит удары только по военным объектам
Армянская сторона распространила очередную ложную информацию об обстреле Азербайджанской Армией мирного населения населенных пунктов Гадрут и Ходжавенд.
«Мы ещё раз заявляем, что, в отличие от армянской армии, Азербайджанская Армия наносит удары только по военным объектам, а не по гражданскому населению.
Наши подразделения нанесли огневые удары по штабу 18-й мотострелковой дивизии 1-й общевойсковой армии вооруженных сил Армении, расположенному в оккупированном противником населенном пункте Гадрут, инфраструктуре находящегося в её подчинении 1-го мотострелкового полка и штабу 3-го мотострелкового полка в Ходжавенде», - говорится в сообщении военного ведомства страны.