Ermənistanın Bakı-Tblisi-Ceyhan neft kəmərinə raket zərbələri endirmək cəhdinin qarşısı alınıb
Təcavüzkar Ermənistan beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq dinc əhaliyə qarşı terror əməllərini davam etdirir.
Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyinin göstərişi ilə işğalçı ölkənin silahlı qüvvələri 06.10.2020-ci il tarixdə saat 21 radələrində regionun ən böyük strateji layihəsi, Avropanın enerji təhlükəsizliyi sahəsində mühüm yer tutan Bakı-Tblisi-Ceyhan neft kəmərini hədəfə almaqla kəmərin Yevlax rayon ərazisindən keçən hissəsinə raket zərbələri endirsə də, Ordumuzun qətiyyətli tədbirləri nəticəsində həmin terror cəhdinin qarşısı alınıb.
Bundan başqa, düşmən ölkənin silahlı qüvvələrinin yaşayış məntəqələri və silahsızlaşdırılmış zonalar, habelə hərbi hədəf olmayan, aydın görünən və fərqləndirilən obyektləri, o cümlədən mülki əhalini hədəfə almaqla 06.10.2020-ci il tarixdə saat 21 radələrində Tərtər rayonunun müxtəlif istiqamətlərdə intensiv atəşə tutması nəticəsində rayonun Qaynaq kənd sakini 1981-ci il təvəllüdlü Məmmədov Həsən Asif oğlu həlak olub, həmin kənd sakini 1989-cu il təvəllüdlü Əliyev Dəyanət Qənimət oğlu və Köçərli kənd sakini 1968-ci il təvəllüdlü Həsənov Seyfulla Yaqub oğlu müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Hazırda prokurorluq əməkdaşları tərəfindən hadisə yerində zəruri istintaq tədbirləri həyata keçirilir.

On October 6th, at about 9 pm, although the Baku-Tbilisi-Jeyhan oil pipeline, the largest strategic project in the region, which plays an important role in Europe's energy security, was hit by missiles on the part of the pipeline passing through Yevlakh District, this terrorist attempt was prevented as a result of our Army's decisive measures.
At the same time, densely populated areas and demilitarized zones, as well as at non-military highly visible and distinguishable objects, including the civilian population are subjected to intensive bombardment by the armed forces of the hostile country from different directions of Terter District. As a result, Mammadov Hasan Asif, born in 1981, a resident of Gaynag village, was killed. Aliyev Dayanat Ganimat, born in 1989, a resident of the same village, and Hasanov Seyfulla Yagub, born in 1968, a resident of Kocharly village, were hospitalized with various injuries.
Given the present combat conditions all necessary investigative measures are being conducted by the prosecution authorities.