Ermənilər Gəncə və Beyləqanı növbəti dəfə raket atəşinə tutub
05 oktyabr 2020-ci il tarixdə səhər saatlarından etibarən Ermənistanın silahlı qüvvələri Beyləqan rayonu və Gəncə şəhərinin mülki əhalisinin sıx yaşadığı məntəqələri ağır artilleriyadan atəşə tutmaqda davam edir.
Gəncə şəhərinə atılmış raketlərin Gəncə beynəlxalq xəstəxanasının, 34 saylı orta məktəbin, Şah İsmayıl Xətai küçəsində yerləşən mebel fabrikinin yaxınlığına, “Yevlax avtovağzalı” kimi adlandırılan əraziyə və Mərkəzi bazara atılması nəticəsində 3 nəfər mülki şəxs müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib, mülki infrastruktura külli miqdarda ziyan dəyib.
Eyni zamanda, Beyləqan şəhərinə atılmış 2 ədəd raket mərmisindən 1 ədədi uşaq bağçasının həyətinə, digəri isə şəhər ərazisindəki boş sahəyə düşüb.
Faktla bağlı Gəncə şəhər prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri ilə cinayət işi başlanıb.
Hazırda prokurorluq əməkdaşları tərəfindən hadisə yerində zəruri istintaq tədbirləri həyata keçirilir.

Armenians once again fire missiles at Ganja and Beylagan
Since the morning of October 5, 2020, the Armenian armed forces have been firing heavy artillery at the densely populated areas of Beylagan region and Ganja city.
As a result of missile strike at an area called “Yevlakh bus station” nearby Ganja International Hospital, secondary school No. 34, furniture factory on Shah Ismayil Khatai Street, and the Central Market, three civilians were hospitalized with various injuries and civilian infrastructure was severely damaged.
Furthermore, one of the two missiles fired at Beylagan hit the yard of a kindergarten, and the other hit an empty area in the city.
Ganja City Prosecutor's Office has launched criminal proceedings on the fact under the relevant articles of the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan.