Ermənilər Gəncə və Beyləqanı növbəti dəfə raket atəşinə tutub
05 oktyabr 2020-ci il tarixdə səhər saatlarından etibarən Ermənistanın silahlı qüvvələri Beyləqan rayonu və Gəncə şəhərinin mülki əhalisinin sıx yaşadığı məntəqələri ağır artilleriyadan atəşə tutmaqda davam edir.
Gəncə şəhərinə atılmış raketlərin Gəncə beynəlxalq xəstəxanasının, 34 saylı orta məktəbin, Şah İsmayıl Xətai küçəsində yerləşən mebel fabrikinin yaxınlığına, “Yevlax avtovağzalı” kimi adlandırılan əraziyə və Mərkəzi bazara atılması nəticəsində 3 nəfər mülki şəxs müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib, mülki infrastruktura külli miqdarda ziyan dəyib.
Eyni zamanda, Beyləqan şəhərinə atılmış 2 ədəd raket mərmisindən 1 ədədi uşaq bağçasının həyətinə, digəri isə şəhər ərazisindəki boş sahəyə düşüb.
Faktla bağlı Gəncə şəhər prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin müvafiq maddələri ilə cinayət işi başlanıb.
Hazırda prokurorluq əməkdaşları tərəfindən hadisə yerində zəruri istintaq tədbirləri həyata keçirilir.

В результате новых ракетных обстрелов ВС Армении по Гяндже ранено 3 мирных жителя
В результате ракетных обстрелов ВС Армении города Гянджа в понедельник получили ранения три мирных жителя, сообщает Генпрокуратура Азербайджана.
В ходе ракетных ударов ВС Армении по Гяндже в воскресенье погиб 1 мирный житель, еще 32 человека ранены, включая одну женщину-армянку по национальности.
«ВС Армении в очередной раз обстреляли из ракет Бейлаганский район и город Гянджу. Ракетные удары пришлись на Гянджинскую международную больницу, среднюю школу № 34, мебельную фабрику, территорию под названием «Евлахский автовокзал» и в Центральный рынок Гянджи. В результате обстрелов трое мирных жителей были госпитализированы с ранениями различной степени, также серьезно пострадала гражданская инфраструктура», - отмечает ведомство.
Что касается Бейлаганского района, то по данным Генпрокуратуры, одна из двух ракет, выпущенных по городу Бейлаган, попала во двор детского сада, другая - в пустынный район города.
При этом ведомство отмечает, что в настоящее время обстрел населенных пунктов Бейлаганского района и города Гянджа ведется тяжелой артиллерией.
Прокуратурой города Гянджи возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям УК Азербайджана, на месте происшествия прокуратура проводит необходимые следственные мероприятия.