Pakistan Milli Assambleyası Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzünü pisləyən qətnamə qəbul edib
Oktyabrın 28-də Pakistan Milli Assambleyası Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzünü və Ermənistan silahlı qüvvələrinin Azərbaycanın mülki əhalisinə qarşı qəddar hücumlarını qəti pisləyən qətnamə qəbul edib. Qətnamə millət vəkili, sabiq spiker Sərdar Ayaz Sadiqin təşəbbüsü ilə Assambleyaya təqdim olunub və yekdilliklə təsdiqlənib.
Xatırladaq ki, 2012-ci il fevral ayının 1-də Pakistan Senatının Xarici Əlaqələr Komitəsi, 2017-ci ilin fevral ayının 2-də isə Pakistan Milli Assambleyasının Xarici İşlər üzrə Daimi Komitəsi Ermənistanın Azərbaycana qarşı təcavüzünü pisləyən və Xocalı soyqırımını tanıyan qətnamələr qəbul edib.

The National Assembly of Pakistan adopted a resolution on Oct. 28 firmly condemning the Armenian aggression against Azerbaijan and the brutal attacks committed by the Armenian Armed Forces on the Azerbaijani civilians.
The resolution was submitted to the Assembly on the initiative of MP, ex-speaker of Pakistan’s parliament Sardar Ayaz Sadiq and was adopted unanimously.
On February 1, 2012, the Foreign Relations Committee of the Senate of Pakistan and on February 2, 2017 the Standing Committee on Foreign Affairs of the National Assembly of Pakistan adopted the resolutions condemning the Armenian aggression against Azerbaijan and recognizing the Khojaly genocide.