Ermənilərin Ağcabədini atəşə tutması nəticəsində 14 yaşlı uşaq həlak olub
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin Ağcabədi rayonunun müxtəlif istiqamətlərində dinc əhalinin yaşayış evlərini növbəti dəfə ağır artilleriyadan atəşə tutması nəticəsində 04.10.2020-ci il tarixdə saat 15 radələrində yeməkxanada olan zaman oraya top mərmilərinin düşməsi nəticəsində Taynaq kand sakini 2006-cı il təvəllüdlü İsgəndərov Fərid Dilafət oğlu dağıntılar altında qalaraq həlak olub, çoxsaylı mülki infrastruktur obyektlərə külli miqdarda ziyan dəyib.
Faktla bağlı Ağcabədi rayon prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma), 120.2.1 (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürmə), 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla qəsdən adam öldürmə), 120.2.12 (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürmə), 186.3-cü (əmlakı qəsdən məhv etmə və ya zədələmə xüsusilə külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) və digər maddələri ilə cinayət işi başlanıb.

A 14-year-old child killed in Armenian shelling of Agjabadi
Armenia's military-political leadership continues to commit acts of terror against civilians in gross violation of the norms and principles of international law.
In heavy artillery strike of civilian houses by the occupying country's armed forces in different directions of Agjabadi region on October 4, Isgandarov Farid Dilafat oglu, born in 2006, a resident of Taynaq village was killed. Moreover, many civilian infrastructure facilities were severely damaged.
Agjabadi District Prosecutor's Office launched criminal proceedings under the Articles 100.2 (aggressive warfare), 120.2.1 (deliberate murder by a criminal organization), 120.2.4 (premeditated murder committed with special cruelty or in a generally dangerous way), 120.2.12 (intentional killing with intent to cause national, racial, religious hatred or enmity), 186.3 (intentional destruction or damage to property, especially with extensive damage) and others.