Düşmənin atəşi nəticəsində Beyləqan şəhərində 2 dinc sakin həlak olub, 2 nəfər isə xəsarət alıb
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin Beyləqan şəhərinin müxtəlif istiqamətlərində dinc əhalinin yaşayış evlərini növbəti dəfə ağır artilleriyadan atəşə tutması nəticəsində 03.10.2020-ci il tarixdə saat 19 radələrində 1976-cı il təvəllüdlü şəhər sakinləri İsmayılova Zülfiyyə İsgəndər qızı və bacısı 1998-ci il təvəllüdlü Əsədova Arzu İsgəndər qızı yaşadıqları evə çoxsaylı top mərmilərinin düşməsi nəticəsində dağıntılar altında qalaraq həlak olub, eyni zamanda şəhərin müxtəlif yerlərinə düşmüş top mərmilərinin qəlpələrindən 1982-ci il təvəllüdlü şəhər sakinləri Balakişiyev Etibar Təvəkkül oğlu və 1969-cu il təvəllüdlü Bəşirova Sevda Yaşar qızı müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib, çoxsaylı yaşayış evlərinə külli miqdarda ziyan dəyib.
Faktla bağlı Beyləqan rayon prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma), 120.2.1 (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürmə), 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla qəsdən adam öldürmə), 120.2.7 , 120.2.12 (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürməyə cəhd), 186.3-cü (əmlakı qəsdən məhv etmə və ya zədələmə xüsusilə külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) və digər maddələri ilə cinayət işi başlanıb.
Həmçinin, təcavüzkar ölkənin silahlı qüvvələrinin dinc Azərbaycan əhalisinin sıx olduğu əraziləri növbəti dəfə ağır artilleriyadan atəşə tutması nəticəsində 03.10.2020-ci il tarixdə saat 21 radələrində Tərtər rayonu Azad Qaraqoyunlu kəndinə düşmüş top mərmilərinin qəlpələrindən 1966-cı il təvəllüdlü Məmmədov Səfər Əyyub oğlu və Quliyev Akif Yunis oğlu müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib.

Two more civilians killed as a result of Armenian terror
As a result of heavy artillery shelling of civilians in different directions of Beylagan city by the armed forces of the occupying country on October 3rd at about 19:00 Ismayilova Zulfiya Isgandar, born in 1976, and her sister Asadova Arzu Isgandar, born in 1998, died under the wreckage when numerous artillery shells fell on their house. At the same time, the residents of the city Balakishiyev Etibar Tavakkul, born in 1982 and Bashirova Sevda Yashar, born in 1969 were hospitalized with various injuries, and many houses were severely damaged.
Upon the fact a criminal case has been instituted by Beylagan Prosecutor's Office under Article 100.2 (conducting aggressive war), Article 120.2.1 (deliberate murder committed by criminal community (organization)), Article 120.2.4 (deliberate murder committed with special cruelty or in publicly dangers way), Articles 120.2.7, 120.2.12 (deliberate murder on motive of national, racial, religious hatred or enmity), Article 186.3 (deliberate destruction or damage of another's property causing especially large damage to a victim) and other articles of the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan.
Also, on October 3rd at about 21:00 heavy artillery bombardment of densely populated areas of Azerbaijan by the Armenian armed forces resulted in shrapnel falling on Azad Garagoyunlu village, Terter District. Mammadov Safar Ayyub, born in 1966, and Guliyev Akif Yunis were hospitalized with various injuries caused from shrapnel fragments.
Given the present combat conditions all necessary investigative measures are being conducted by the prosecution authorities.
The Prosecutor General's Office of the Republic of Azerbaijan takes all necessary measures to ensure that the servicemen of the provocative Armenian units who committed crimes against our army and civilians are brought to justice within the international law.