Düşmənin dinc əhalini hədəfə alması nəticəsində mülki əhalidən 55 nəfər xəsarət alıb, 19 nəfər həlak olub
Düşmənin silahlı qüvvələrinin dinc Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri növbəti dəfə ağır artilleriyadan atəşə tutması nəticəsində hazırkı vaxtadək ümumilikdə mülki əhalidən 55 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib, 19 nəfər şəxs isə həlak olub.
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin mülki infrastruktur obyektləri atəşə tutması nəticəsində 169 yaşayış evinə, həmçinin, 40 mülki obyektə külli miqdarda ziyan vurulub, eləcə də dinc sakinlərə məxsus nəqliyyat vasitələri yararsız vəziyyətə düşmüş, çoxsaylı xırda və iribuynuzlu heyvanlar tələf olub.

19 civilians killed, 55 others injured as a result of enemy’s targeting peaceful population
55 civilians have been hospitalized with various injuries, and 19 persons in total have been killed so far as a consequence of heavy artillery shelling of Azerbaijani densely populated areas.
As a result of the shelling of civilian infrastructure facilities by the occupying country's armed forces, 169 houses, as well as 40 civilian facilities were severely damaged. Vehicles belonging to civilians became unserviceable, and numerous small and large horned animals and haystacks were destroyed as well.
The Prosecutor General's Office of the Republic of Azerbaijan is taking all necessary steps to ensure that servicemen of the provocative Armenian formations who have committed various crimes against our army