Ermənilərin kəndləri atəşə tutması nəticəsində Ağdamda ata və oğlu həlak oldu
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin dinc Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri növbəti dəfə ağır artilleriyadan atəşə tutması nəticəsində 01.10.2020-ci il tarixdə saat 13 radələrində Ağdam rayonu, Hacıməmmədli kəndində yaşadıqları evə düşmüş top mərmisinin qəlpələrindən 1966-cı il təvəllüdlü Məmmədov Mürşüd Rəşid oğlu və onun 1996-cı il təvəllüdlü oğlu Samir Məmmədov həlak olmuş,yaşadıqları evə külli miqdarda ziyan dəyib.
Faktla bağlı Ağdam rayon prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin 120.2.1-ci (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürmə), 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla qəsdən adam öldürmə), 120.2.12 (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürmə), 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma),186.3-cü (əmlakı qəsdən məhv etmə və ya zədələmə xüsusilə külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) və digər maddələri ilə cinayət işi başlanıb.

Armenia continues to commit acts of terrorism against civilian population
On October 1st at about 13:00 as a result of heavy artillery shelling of the densely populated areas of Azerbaijan by the occupying country's armed forces Mammadov Murshud Rashid, born in 1966, and his son Samir Mammadov, born in 1996, were killed by shrapnel fragments that hit their house in Hajimammadli village, Aghdam District. Their house was severely damaged.
Upon the fact a criminal case has been instituted by Aghdam Prosecutor's Office under Article 120.2.1 (deliberate murder committed by criminal community (organization)), Article 120.2.4 (deliberate murder committed with special cruelty or in publicly dangers way), Article 120.2.12 (deliberate murder on motive of national, racial, religious hatred or enmity), Article 100.2 (conducting aggressive war), Articles 186.3 (deliberate destruction or damage of another's property causing especially large amount of damage to a victim), and other articles of the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan.