Ermənilər Tərtər avtovağzalını vurdu - Ölən var
İşğalçı ölkənin silahlı qüvvələrinin dinc Azərbaycan əhalisinin sıx olduğu əraziləri növbəti dəfə ağır artilleriyadan atəşə tutması nəticəsində 01.10.2020-ci il tarixdə saat 09 radələrində Tərtər şəhər avtovağzalına düşmüş top mərmisinin qəlpələrindən 1982-cı il təvəllüdlü Həsənov Zabil Məhəmməd oğlu həlak olmuş, avtovağzala ciddi ziyan dəyib.
Faktla bağlı Tərtər rayon prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin 120.2.1-ci (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürmə), 120.2.4-cü (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla qəsdən adam öldürmə), 120.2.12 (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürmə), 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma) və digər maddələri ilə cinayət işi başlanıb.

On October 1st at about 09:00 as a result of the heavy artillery shelling of the densely populated areas of Azerbaijan by the armed forces of the occupying country Hasanov Zabil Mahammad, born in 1982, was killed by shrapnel fragments that hit the Tartar city bus station. The bus station was severely damaged.
Upon the fact a criminal case has been initiated by Terter Prosecutor's Office under Article 120.2.1 (deliberate murder committed by criminal community (organization)), Article 120.2.4 (deliberate murder committed with special cruelty or in publicly dangers way), Article 120.2.12 (deliberate murder on motive of national, racial, religious hatred or enmity), Article 100.2 (conducting aggressive war), and other articles of the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan.