Ermənistan silahlı qüvvələrinin atəşi nəticəsində Cocuq Mərcanlıda 14 yaşlı uşaq yaralandı
Sentyabrın 28-də saat 18 radələrində Cəbrayıl rayonu, Cocuq Mərcanlı kənd sakini, 2006-cı il təvəllüdlü Həziyev Hilal İlqar oğlu kənd ərazisində qoyun otararkən erməni silahlı qüvvələrinin açdığı atəş nəticəsində baş nahiyəsindən qəlpə yarası xəsarəti alaraq xəstəxanaya yerləşdirilib.
Fakta görə Cəbrayıl rayon prokurorluğunda Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma), 29, 120.2.1 (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürməyə cəhd), 29, 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla və ya ümumi təhlükəli üsulla qəsdən adam öldürməyə cəhd), 29, 120.2.12 (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürməyə cəhd) maddələri ilə cinayət işi başlanıb.

Armenians fire on 14-year-old child in Jojug Marjanli
On September 28 at about 18:00 Haziyev Hilal Ilgar, born in 2006, resident of Jojug Marjanli village, Jabrayil district, was hospitalized with shrapnel wounds in the head as a result of a fire opened by the Armenian armed forces while he was grazing sheep in the village.
Upon the fact a criminal case has been initiated by Jabrail Prosecutor's Office under Article 100.2 (conducting aggressive war), Articles 29, 120.2.1 (deliberate murder committed by criminal community (organization)), Articles 29, 120.2.4 (deliberate murder committed with special cruelty or in publicly dangerous way), Articles 29, 120.2.12 (deliberate murder on motive of national, racial, religious hatred or enmity), and other articles of the Criminal Code of the Republic of Azerbaijan.