Ermənilərin təxribatı nəticəsində bir ailənin 5 üzvü həlak olub
Sentyabrın 27-dən başlayaraq təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi öz təxribatçı əməllərini davam edərək, Cenevrə Konvensiyası ilə üzərinə düşən öhdəliklərini kobud şəkildə pozmaqla dinc Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri ağır silahlardan atəşə tutmuş, o cümlədən mülki əhaliyə qarşı müxtəlif cinayətlər törətməyə davam etməkdədir.
Dərin kədər hissi ilə bildiririk ki, Ermənistan silahlı birləşmələrinin dinc Azərnaycan əhalisini hədəfə alması səbəbindən növbəti dəfə toplarla atəş nəticəsində Naftalan rayonu, Qaşaltı kənd sakini Qurbanov Elbrus İsa oğlu və onun 4 ailə üzvü həlak olub.
Goranboy rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.2.1-ci (cinayətkar birlik–təşkilat tərəfindən qəsdən adam öldürmə), 120.2.4-cü (qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs tərəfindən xuliqanlıq niyyəti ilə xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə), 120.2.7 (iki və ya daha çox şəxsi qəsdən öldürmə), 120.2.12-ci (milli, irqi, dini ədavət və ya düşmənçilik niyyəti ilə qəsdən adam öldürmə), 100.2 (təcavüzkar müharibəni aparma) və digər maddələri ilə cinayət işi başlanıb.

Five members of Azerbaijani family killed as result of Armenian shelling
As reported, on September 27, at about 06:00 the Armenian armed forces conducted a large-scale provocation along the entire front line. Positions of the Azerbaijani army were intensively fired from large-caliber weapons, mortars, and artillery of various calibers. The military-political leadership of Armenia, pursuing a hypocritical and unconstructive policy, also committed various crimes against the civilian population, deliberately and purposefully shelling densely populated areas of the Republic of Azerbaijan, and violating the fundamental norms and principles of international law.
As a result of Armenian shelling, five members of one family in the Azerbaijani village of Gashalti, Naftalan region, i.e. the head of the Gurbanov family Elbrus and four members of his family were killed.
We express our deep regret over the death of civilians and servicemen as a result of enemy provocations.
A criminal case was initiated under Art. 120.2.1, 120.2.4, 120.2.7 and 120. 2.12 and 100.2 and other articles of the Criminal Code of Azerbaijan. Currently, the necessary investigative and operational measures are continuing.