Mülki əhalidən 9 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib
Sentyabrın 27-də səhər saat 06 radələrindən başlayaraq Ermənistan silahlı qüvvələri genişmiqyaslı təxribat törədərək cəbhəboyu zonada yerləşən Azərbaycan Ordusunun mövqelərini iriçaplı silahlar, minaatanlar və müxtəlif çaplı artilleriya qurğularından intensiv atəşə tutub.
Təcavüzkar Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi öz təxribatçı əməllərini davam etdirərəkə beynəlxalq hüququn fundamental norma və prinsiplərini kobud şəkildə pozaraq Azərbaycan Respublikasının qəsdən və hədəflənmiş şəkildə dinc əhalisinin sıx yaşadığı əraziləri artilleriya atəşinə tutmaqla mülki əhaliyə qarşı müxtəlif cinayətlər törədib.
Düşmən tərəfindən Tərtər rayonunun Qapanlı, Ağdam rayonunun Çıraqlı və Orta Qərvənd, Füzuli rayonunun Alxanlı və Şükürbəyli, Cəbrayıl rayonunun Cocuq Mərcanlı, Goranboy və Daşkəsən rayonunun bir neçə kəndlərinin intensiv atəşə tutulması nəticəsində mülki əhali arasında həlak olanlar və yaralananlar var, o cümlədən çoxsaylı ev və mülki obyektlərə külli miqdarda ziyan dəyib.
Hazırkı vaxtadək ümumilikdə mülki əhalidən 9 nəfər müxtəlif dərəcəli bədən xəsarətləri alaraq xəstəxanalara yerləşdirilib.
Həmçinin, bildiririk ki, düşmənin mülki obyektləri hədəfə alması nəticəsində bir sıra mülki evlərə külli miqdarda maddi ziyan dəymiş, o cümlədən xırda və iri buynuzlu heyvan və ot tayaları məhv edilib.

Nine wounded civilians as a result of today's Armenian provocation hospitalized
As reported, on September 27, at about 06:00 the Armenian armed forces conducted a large-scale provocation along the entire front line. Positions of the Azerbaijani army were intensively fired from large-caliber weapons, mortars, and artillery of various calibers. The military-political leadership of Armenia, pursuing a hypocritical and unconstructive policy, also committed various crimes against the civilian population, deliberately and purposefully shelling densely populated areas of the Republic of Azerbaijan, and violating the fundamental norms and principles of international law.
As a result of the intensive shelling by the enemy, civilians were killed and wounded, and many houses and civilian objects were seriously damaged in Gapanli village of Tartar district, Chiragli and Orta Garvand villages of Aghdam district, Alkhanli and Shukurbayli villages of Fuzuli district, and Jojug Marjanli village of Jabrayil district. By now, 9 civilians have been hospitalized with various injuries.
It is also reported that as a result of the shelling of civilian objects by the enemy, a number of residential buildings were seriously damaged, small and large horned animals and haystacks were destroyed. At present combat conditions, all necessary investigative measures are being carried out by the prosecution authorities. Appropriate examinations to determine the severity of bodily injuries, as well as to estimate the amount of damage inflicted on civilian infrastructure are appointed. The public will be regularly updated with the latest information.