Mülki əhali arasında xidmət aparan bir FHN əməkdaşı həlak olub, biri isə ağır yaralanıb
Ermənistan silahlı qüvvələri humanitar atəşkəs rejimini kobudcasına pozaraq Azərbaycan əhalisinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələrini, mülki obyektləri, o cümlədən fərdi və çoxmənzilli yaşayış binalarını, təsərrüfatları ağır artilleriya və raketlərdən atəşə tutmaqla dağıntı və yanğınlar törətməkdə davam edir.
Xəbər verildiyi kimi, bu gün Bərdə şəhəri növbəti dəfə təcavüzkar Ermənistan tərəfindən raket zərbələrinə məruz qalıb. Nəticədə, 21 nəfər həlak olub, 70-ə yaxın insan yaralanıb, bir neçə mülki obyekt dağılıb, çoxsaylı avtomobil yararsız vəziyyətə düşüb.
Mülki əhali arasında xidmət aparan Fövqəladə Hallar Naziriyinin bir əməkdaşı raket atəşi nəticəsində həlak olub, bir əməkdaşı isə ağır yaralanıb.

As reported, today the city of Barda once again came under missile attack by the aggressor Armenia. As the result 21 people were killed and about 70 were injured, several civilian facilities were destroyed and a great number of cars became unusable.
An employee of the Ministry of Emergency Situations serving among the civilian population was killed and another one was seriously injured due to the rocket fire.
Note that the Ministry of Emergency Situations operates in an enhanced mode at the moment. Please, immediately call the “112” hotline of the Ministry in case of any emergency.​