Ermənistan silahlı qüvvələri mülki obyektləri atəşə tutmaqda davam edir
Ermənistan silahlı qüvvələrinin atdığı mərmi Füzuli rayonunda vətəndaşa məxsus fərdi yaşayış evinin yanar konstruksiyalarını alovlandırıb. Əraziyə cəlb olunmuş Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğından Mühafizə Xidmətinin müvafiq qüvvələri tərəfindən yaxınlıqdakı tikililər yanğından mühafizə olunub.
Bərdə rayonuna mərmi düşməsi nəticəsində vətəndaşa məxsus fərdi yaşayış evinin dam örtüyünün yanar konstruksiyaları və bir otağının yanar konstruksiyaları qismən yanıb. Evin qalan hissəsi yanğınsöndürənlər tərəfindən yanğından mühafizə olunub.
Ağdam rayonuna düşmüş mərmi vətəndaşa məxsus təsərrüfat obyektində yanğına səbəb olub. Yanğınsöndürənlərin səyi nəticəsində yaxınlıqdakı ev yanğından mühafizə olunub.
Qeyd edək ki, Fövqəladə Hallar Nazirliyi hazırda gücləndirilmiş iş rejimində fəaliyyət göstərir. Baş verən hər hansı fövqəladə hadisə ilə əlaqədar Nazirliyin “112” qaynar telefon xəttinə dərhal məlumat verilməsi xahiş olunur.

Armenian armed forces continue the shelling of civilian facilities
Armenian armed forces continue causing destructions and fires in the civilian facilities, hitting Azerbaijani dense residential areas, including private and apartment buildings, civilian facilities, households using heavy artillery installations and missiles.
The combustible constructions of the private house of a citizen burnt in Fuzuli district, due to the shell strike by the Armenian armed forces. The buildings nearby were protected from fire by the relevant forces of the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations involved in the area.
The combustible constructions of the roof of the private house of a citizen and the combustible constructions of a room partly burnt in Barda district, due to the shell strike. The rest of the house was protected from fire by the firefighting brigades.
The shell strike on Aghdam district caused fire in household facility of a citizen. Thanks to firefighters’ efforts, the nearby house was protected from fire.