Azərbaycan ordusu ilə döyüş meydanında üz-üzə gəlməyə cürət etməyən Ermənistan silahlı qüvvələri əhalinin sıx yaşadığı yaşayış məntəqələrini, mülki obyektləri, o cümlədən fərdi və çoxmənzilli yaşayış binalarını, təsərrüfatları ağır artilleriya qurğularından atəşə tutmağa davam edir.
Belə ki, Ermənistan silahlı qüvvələrinin atdığı mərmi səbəbindən hazırda Füzuli rayonunun Horadiz şəhərinin ətrafında qamışlıq-bataqlıq ərazidə - İran İslam Respublikası ilə həmsərhəd zonada yanğın başlayıb. Yanğının söndürülməsi istiqamətində Fövqəladə Hallar Nazirliyi Dövlət Yanğından Mühafizə Xidməti tərəfindən müvafiq tədbirlər görülür. Yanğının ətraf tikintilərə, həmçinin vətəndaşlarımızın həyatına hər hansı təhlükəsi yoxdur.
Bundan başqa, mənfur düşmənin artilleriya atəşi altında saxlaması səbəbindən Tərtər şəhərində təhlükəli və çıxılmaz vəziyyətdə qalan 2 nəfər FHN DYMX-nin yanğınsöndürən-xilasediciləri tərəfindən təhlükəsiz əraziyə təxliyyə edilib.

Armenian armed forces continue shelling of Azerbaijani settlements with high population density
Armenian armed forces, not daring to face with the Azerbaijani Army in the battlefield, continue the shelling of Azerbaijani settlements with high population density, civil facilities, including private and apartment buildings and households using heavy artillery installations.
Thus, due to the hit of a shell from the Armenian side, fire has broken in a reed-swamp area, around the Horadiz city of Fuzuli district, in the borderline area with Iran. The relevant measures are taken by the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations for extinguishing the fire. The fire is not dangerous for the surrounding buildings, as well as the life of people.
Besides, two people, who were in a dangerous and desperate situation in the city of Tartar, due to the intensive artillery strike by the adversary, were evacuated to a safe area by firefighter-rescuers of the State Fire Protection Service of the Ministry of Emergency Situations.