Ermənistan silahlı qüvvələrinin atdığı raket nəticəsində Gəncə şəhərində dağılmış binada axtarış-xilasetmə işləri yekunlaşıb
Xəbər verildiyi kimi, humanitar atəşkəs rejimini kobud şəkildə pozan Ermənistan ordusunun 11 oktyabr 2020-ci il tarixində gecə saat 2.00 radələrində döyüş bölgəsindən tamamilə kənarda yerləşən Azərbaycanın ikinci böyük şəhəri Gəncəyə atdığı raket nəticəsində yaşayış binası tamamilə dağılıb, bina sakinləri dağıntılar altında qalıb.
Dərhal əraziyə cəlb olunmuş Fövqəladə Hallar Nazirliyinin müvafiq qüvvələri tərəfindən dağıntılar altından xəsarət almış 17 nəfər və 9 nəfərin cəsədi çıxarılıb.
Aidiyyəti qurumların məlumatına əsasən dağıntılar altında qalan insanın olmadığı nəzərə alınaraq, axtarış-xilasetmə işləri yekunlaşdırılıb.

Search and rescue operations completed in ruined building due to rocket strikes by Armenian armed forces
As reported, on October 11, 2020, at around 2 AM midnight, the rockets, shelled by the Armenian troops on Ganja, the second largest city of Azerbaijan that is fully outside of the battlefield, in rude violation of humanitarian ceasefire, ruined an apartment building fully, and the residents remained under rubble.
The relevant forces of the Ministry of Emergency Situations involved in the scene immediately, rescued 17 injured people and removed 9 corpses from under the ruins.
The search and rescue operations have been completed, taking into account that no one was left under the rubble according to the relevant agencies.