Fövqəladə Hallar Nazirliyi bəyanat yayıb
Döyüş meydanında ardı-arda ciddi məğlubiyyətlərlə üzləşərək işğal etdikləri Azərbaycan torpaqlarını itirən Ermənistan tərəfi müxtəlif dezinformasiyalara əl ataraq ölkəmizin əhalisi arasında təşviş yaratmaqla vəziyyətdən mümkün qədər çıxmağa çalışır.
Belə ki, ermənilər cəbhəyanı bölgələrdə yaşayan vətəndaşlarımızın telefonlarına müxtəlif ölkə kodlu nömrələrdən Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinin adından həqiqətə uyğun olmayan məlumatlar çatdıran zənglər edirlər. Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi qəti şəkildə bəyan edir ki, bu zənglər heç bir halda Nazirlik tərəfindən edilməyib və belə müraciətlər tərəfimizdən yayılmayıb. Bu, erməni təbliğat aparatının növbəti çirkin və uğursuz əməlidir.
Odur ki, bir daha vətənşlarımıza müraciət edərək belə zənglərə və ya çağırışlara heç bir halda inanmamağa, yalnız rəsmi dövlət qurumlarımızın rəsmi məlumatlarına etibar etməyə çağırır və əmin edirik ki, aidiyyəti dövlət qurumları, o cümlədən Fövqəladə Hallar Nazirliyi əhalinin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi üçün bütün lazımi tədbirləri görür. Oxşar zəng və ya məlumatlarla rastlaşdıqda Nazirliyin “112” qaynar xəttinə müraciət edilməsi xahiş olunur.

Statement of Ministry of Emergency Situations
The Armenian side, which has suffered serious successive defeats on the battlefield and lost the occupied Azerbaijani lands, is trying to get out of the situation as much as possible by using various misinformation and creating panic among the population of our country.
Thus, armenians make untrue calls on behalf of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan to the phones of our citizens living in the frontline regions from different country code numbers. The Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan categorically declares that these calls were never made by the Ministry and such appeals were not spread by us. This is another ugly and unsuccessful act of the armenian propaganda apparatus.
We once again call on our citizens not to believe such calls or provocations, to rely only on the official information of our official government agencies, and assure that the relevant government agencies, including the Ministry of Emergency Situations, take all necessary measures to ensure public safety. Please, call the “112” hotline of the Ministry of Emergency Situations in case of facing such kind of calls or information.