Mərakeş Azərbaycanın suverenliyini və ərazi bütövlüyünü dəstəkləyir
Mərakeşin Xarici İşlər Nazirliyinin Azərbaycanın bu ölkədəki səfirliyinə ünvanlandığı notada Dağlıq Qarabağ regionundakı hərbi insidentlərin Mərakeş Krallığı tərəfindən narahatlıqla izləndiyi və günahsız mülki vətəndaşların ölümündən təəssüf hissinin keçirildiyi bildirilir.
Notada Mərakeş tərəfləri təmkinli olmağa, Dağlıq Qarabağ münaqişəsini beynəlxalq hüquq və BMT Təhlükəsizlik Şurasının müvafiq qətnamələri əsasında həll etməyə çağırır.
“Mərakeş Azərbaycan Respublikasının suverenliyini və ərazi bütövlüyünü dəstəkləyir, istənilən separatçılıq və ya silahlı üsyan addımlarını qınayır”, - deyə notada qeyd edilir.

Марокко всецело поддерживает суверенитет и территориальную целостность Азербайджана
В ноте МИД Марокко, направленной посольству Азербайджана в Марокко, сообщается, что Марокко с тревогой следит за военными действиями в Нагорном Карабахе и сожалеет по поводу потерь среди ни в чем не повинных гражданских лиц.
В ноте Марокко призывает стороны проявить сдержанность, урегулировать нагорно-карабахский конфликт на основании международного права и соответствующих резолюций Совета безопасности ООН.
"Марокко полностью поддерживает суверенитет и территориальную целостность Азербайджана, осуждает сепаратизм в любом его проявлении, а также вооруженный бунт", - говорится в документе.