Ukrayna Ali Radası sədrinin birinci müavini: Biz ilk gündən Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü və onun bərpa olunmasını dəstəkləyirik
Beynəlxalq hüququn bütün tələblərinə görə dövlətin ərazi bütövlüyünün toxunulmazlığı, o cümlədən ərazi bütövlüyünün bərpası üçün hər hansı imkandan istifadə edilməsi nəzərdə tutulur. Biz ilk gündən Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü və onun bərpa olunmasını dəstəkləyirik.
Bu sözləri Ukrayna Ali Radası sədrinin birinci müavini Ruslan Stefançuk söyləyib.
O qeyd edib ki, rəsmi Kiyevin mövqeyi beynəlxalq hüququn tələblərinə, suverenlik və ədalət prinsiplərinə əsaslanır.
R.Stefançuk deyib: “Bizim ərazi bütövlüyümüz də separatizmdən əziyyət çəkir. Bu mənada biz dost Azərbaycanın bu ağrılı problemini yaxşı başa düşürük. Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünü birmənalı olaraq dəstəkləyir, ərazi bütövlüyünün pozulmasını və Azərbaycan torpaqlarının işğalını qətiyyətlə pisləyirik”.

Вице-спикер Верховной Рады Украины: Мы с первого дня поддерживаем восстановление территориальной целостности Азербайджана
Все требования международного права предусматривают неприкосновенность территориальной целостности государства, включая использование любой возможности для ее восстановления. Мы с первого дня поддерживаем территориальную целостность Азербайджана и ее восстановление.
Об этом сказал первый заместитель председателя Верховной Рады Украины Руслан Стефанчук.
Он отметил, что позиция официального Киева основана на требованиях международного права, принципах суверенитета и справедливости.
«Наша территориальная целостность также страдает от сепаратизма. С этой точки зрения мы глубоко понимаем эту болезненную проблему дружественного Азербайджана. Однозначно поддерживаем территориальную целостность АР и решительно осуждаем ее нарушение и оккупацию азербайджанских земель», - сказал Р.Стефанчук.