Ukrayna Ali Radası sədrinin birinci müavini: Biz ilk gündən Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü və onun bərpa olunmasını dəstəkləyirik
Beynəlxalq hüququn bütün tələblərinə görə dövlətin ərazi bütövlüyünün toxunulmazlığı, o cümlədən ərazi bütövlüyünün bərpası üçün hər hansı imkandan istifadə edilməsi nəzərdə tutulur. Biz ilk gündən Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü və onun bərpa olunmasını dəstəkləyirik.
Bu sözləri Ukrayna Ali Radası sədrinin birinci müavini Ruslan Stefançuk söyləyib.
O qeyd edib ki, rəsmi Kiyevin mövqeyi beynəlxalq hüququn tələblərinə, suverenlik və ədalət prinsiplərinə əsaslanır.
R.Stefançuk deyib: “Bizim ərazi bütövlüyümüz də separatizmdən əziyyət çəkir. Bu mənada biz dost Azərbaycanın bu ağrılı problemini yaxşı başa düşürük. Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünü birmənalı olaraq dəstəkləyir, ərazi bütövlüyünün pozulmasını və Azərbaycan torpaqlarının işğalını qətiyyətlə pisləyirik”.

Verkhovna Rada: Ukraine supports territorial integrity of Azerbaijan and its restoration from first day
The international law envisages the inviolability of the territorial integrity of the state, including the use of any opportunity for the restoration of territorial integrity. We support the territorial integrity of Azerbaijan and its restoration from the very first day.
Ruslan Stefanchuk, First Deputy Speaker of Verkhovna Rada of Ukraine made the statement. He noted that the position of official Kyiv is based on the requirements of international law, the principles of sovereignty and justice.
“Our territorial integrity also suffers from separatism. In this sense, we well understand this painful problem of our friend Azerbaijan. We unequivocally support the territorial integrity of Azerbaijan, and strongly condemn the violation of its territorial integrity and the occupation of Azerbaijani lands”, said the Ukrainian official.