Avstraliya saytları Ermənistanın raket hücumu nəticəsində Gəncə şəhərində ölənlər və yaralananlar barədə məlumat yayıb.
Avstraliyanın newcastleherald, au.news.yahoo, westernadvocate, illawarramercury və digər saytlarında yayılan məlumatlarda Ermənistanın Gəncə şəhərinə raket hücumu nəticəsində 13 mülki vətəndaşın həlak olduğu və 40-dan çoxunun yaralandığı bildirilir. Qeyd edilir ki, sentyabrın 27-dən Ermənistanın törətdiyi təxribatlardan sonra başlanan döyüş əməliyyatlarında oktyabrın 10-da Rusiyanın vasitəçiliyi ilə humanitar atəşkəs rejimi elan edilsə də, qarşılıqlı hücumlar davam edir.
Ermənistanın Azərbaycanın Mingəçevir şəhərinə də raketlər atdığı, lakin onların Azərbaycan hava hücumundan müdafiə sistemləri tərəfindən sıradan çıxarıldığı bildirilir. Qeyd edilir ki, Ermənistanın bu hücumları oktyabrın 10-da əldə edilmiş humanitar atəşkəs barədə razılaşmanın pozulmasına səbəb olub.
Avstraliya saytları Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tarixi barədə də məlumat veriblər.

Australian news portals published information about the Armenian rocket attack on Ganja city, which caused civilian killings and injuries.
In the materials published on the Australian websites Newcastleherald, au.news.yahoo, westernadvocate, Illawarramercury, and others, reported that 13 civilians were killed and more than 40 were injured as a result of the Armenian rocket attack on Azerbaijan’s Ganja city. It is also noted that although a humanitarian ceasefire was announced on October 10 with the mediation of Russia following the hostilities that started on September 27 after the provocations caused by Armenia, attacks continued.
It is reported that Armenia also fired rockets at the city of Mingachevir in Azerbaijan, but the rockets were disabled by the air defense systems of Azerbaijan. These Armenian attacks caused the violation of the agreement on the humanitarian ceasefire reached on October 10.
Australian websites also reported on the history of the Armenian-Azerbaijani Nagorno-Karabakh conflict.