Gürcüstanın aparıcı kütləvi informasiya vasitələri işğalçı Ermənistanın Gəncə şəhərini raket atəşinə tutmasından yazır.
report.ge, interpressnews.ge, 24News.ge, pia.ge, aktual.ge informasiya agentliklərinin Azərbaycan, rus, ingilis və gürcü dillərində yaydıqları materiallarda erməni işğalçı qüvvələrinin Azərbaycanın cəbhə xəttindən uzaqda yerləşən Gəncə və Mingəçevir şəhərlərini ballistik raket atəşinə tutması, dinc əhali arasında 13 nəfərin ölməsi və 40-dan çıx insanın yaralanması, yaşayış binalarının dağılması barədə oxuculara məlumatlar verilir.
Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi - Prezident Administrasiyasının Xarici siyasət məsələləri şöbəsinin müdiri Hikmət Hacıyevə, Müdafiə və Xarici İşlər nazirliklərinə, eləcə də Baş Prokurorluğa istinadla yayılan məlumatlarda buna görə məsuliyyətin Ermənistan rəhbərliyinin üzərinə düşdüyü, bu cür halların təkrar olunmasının erməni terrorunun bariz nümunəsi olduğu diqqətə çatdırılır.
Bundan başqa, Gürcüstan mətbuatı Azərbaycan Ordusunun düşmənin xeyli sayda canlı qüvvəsini və hərbi texnikasını məhv etməsi barədə məlumatlar da verib.

The leading media outlets of Georgia widely covered the Armenian missile attack on Ganja.
Report.ge, interpressnews.ge, 24News.ge, pia.ge, aktual.ge information agencies informed the readers that the Armenian occupation forces fired ballistic missiles at the cities of Ganja and Mingachevir, located far from the front line of Azerbaijan. It was highlighted that 13 people were killed and more than 40 people were injured.
The reports referred to Assistant to the President of Azerbaijan - Head of the Foreign Policy Department of the Presidential Administration Hikmet Hajiyev, Ministry of Foreign Affairs, Ministry of Defence and Prosecutor General’s Office of Azerbaijan. It was emphasized that the Armenian leadership bears full responsibility for these terrorist acts.
Apart from that, the Georgian media spread information about the destruction of a large number of enemy personnel and military equipment by the Azerbaijani Army.